3 nečekané potraviny, které okamžitě posílí vaši imunitu. Lepší nenajdete

Dobře fungující imunitní systém dnes potřebujeme ještě více, než kdy dříve, protože venku na nás číhají nebezpečné viry a bakterie. Málo se také ví, že kvalitní imunita dokáže zabránit třeba i rakovině, protože zničí zhoubné buňky. Proto je skutečně klíčové se o tuto funkci organismu náležitě starat a dávat ji to, co potřebuje.

Bez vyvážené stravy se neobejdete

V současné době už téměř neexistuje pochyb o tom, že imunita velmi výrazně reaguje na životosprávu. Kromě toho, že bychom se měli pravidelně hlídat, by v našem jídelníčku také neměly být škodlivé potraviny. Naopak je třeba zařadit takové, které imunitní reakci posilují.

Pro přirozený obranný systém těla je klíčový zdravá a vyvážená strava,” uvedla pro deník Express výživová poradkyně Nicci Clark. “Potřebujete dostatek energie a výživných látek, aby mohl imunitní systém fungovat. Špatné stravovací návyky mohou výrazně omezit schopnost organismu bránit se infekcím.

Pokud pro svou imunitu chcete udělat opravdu vše, zařaďte do svého jídelníčku tyto potraviny, které jsou z tohoto hlediska skutečně nepřekonatelné.

Kurkuma má úžasné protizánětlivé účinky. Právě záněty často imunitu oslabují. / Foto: Shutterstock

Kurkuma

Možná vaše tělo trpí chronickými záněty, aniž byste o tom věděli. Obvykle se to neprojevuje přímo, ale právě tím, že jste náchylní vůči nejrůznějším nemocem, protože záněty oslabují imunitní systém. Právě kurkuma je jednou z nejúčinnějších potravin vůči zánětům. Zároveň jde o antioxidant mající spoustu dalších zdravotních výhod.

Kapusta

Tato podceňovaná zelenina dnes platí za superpotravinu, protože je plná důležitých vitaminů A, C a K. Zároveň je to podle mnoha odborníků jedno z nejzdravějších jídel na této planetě, a to díky koktejlu nejrůznějších látek, které obsahuje. Kapusta se může pochlubit také velkým objemem vlákniny

Špenát

Ne nadarmo jedl špenát už Pepek Námořník. Je plný nejen vitaminu C, ale doslova napěchovaný je i antioxidanty, které bojují s volnými radikály, jež napadají organismus. Špenát jednoznačně zlepšuje schopnost těla bránit se hrozbám. Kromě toho ve špenátu najdete překvapivě velké množství bílkovin v porovnání s jinou zeleninu.

Foto: Shutterstock, zdroj: Express, Healthline

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments