3 způsoby, jak šetřit finance a chránit přírodu

Planetu máme jen jednu, takže bychom se k ní měli chovat s respektem a dělat maximum proto, abychom jí příliš neubližovali. Pokud ji totiž budeme nadále ničit, zároveň si tím podkopeme vlastní budoucnost.

Planetu máme jen jednu, takže bychom se k ní měli chovat s respektem a dělat maximum proto, abychom jí příliš neubližovali. Pokud ji totiž budeme nadále ničit, zároveň si tím podkopeme vlastní budoucnost.

Možná se vám zdá, že vy sami pro to můžete udělat jen málo. V tomto ohledu se však mýlíte, jelikož každý může přispět svým dílem ke zdravější Zemi. A nejedná se o nic složitého.

Třídění odpadu pomáhá

Jedním z nejjednodušších kroků k ochraně planety je třídění odpadu. Nevěřte nikomu, kdo říká, že to nemá smysl. Má, a dost velký. Z odpadu se dá totiž znovu vyrobit použitelný materiál, díky čemuž je možné omezit těžbu ropy, uhlí a dalších surovin, což výrazně přispěje nejen k vytvoření lepšího životního prostředí, ale zároveň se tento krok pozitivně projeví na vaší peněžence. Těžba totiž něco stojí. Recyklace sice také, nicméně o mnoho méně.

Třídění v domácnosti vůbec nemusí být komplikované. Hodně vám v tom může pomoci koš na tříděný odpad. Stačí koupit tři kousky, každý pro jeden druh odpadu. Dohromady vás nebude tato investice stát ani celou tisícovku. Třídění pak bude hračka.

Sviťte minimálně

Kdyby každý používal elektrickou energii jenom o trochu efektivněji, nemuselo by se jí tolik vyrábět, což by se samozřejmě pozitivně projevilo i na životním prostředí. Vzhledem k dnešním cenám energií se jedná o velice aktuální téma.

Ušetřit se v tomto případě dá poměrně snadno, a sice instalací úsporných LED žárovek, respektive omezeným využíváním elektrospotřebičů a svícením pouze v pokojích, kde doopravdy někdo je.

Úsporné vaření

Stejně dobře je možné šetřit i na plynu. Vlastníci plynového sporáku mohou začít vařit mnohem úsporněji, jen to chce mít doma vhodné nádobí v podobě tlakového hrnce. Jídlo se v něm dělá mnohonásobně rychleji, což nejen snižuje délku čekání, ale zároveň razantním způsobem šetří peníze.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments