4 nápoje, které vaše tělo zbaví toxinů a podpoří imunitu. Již po měsíci pocítíte zásadní změny

Tělo je dokonalý stroj, který se dokáže čistit sám, ale pouze v tom případě, že nekouříme, nejíme pravidelně přesmažené potraviny, neholdujeme alkoholu a nepodléháme stresu. Pokud je tomu přesně naopak, čas od času naše tělo potřebuje pomoci s pročištěním a detoxikováním. Jestliže tak učiníme, odstraníme ze střev nahromaděné toxiny, stejně jako volné radikály, které neblaze působí na buňky v těle. Jak jistě víte, imunita začíná právě ve střevech, takže pokud střevům dopřejete to správné, pomůžete tělo zbavit toxinů a podpoříte svůj důležitý imunitní systém.

Každé ráno na lačný žaludek citronovou vodu

Jednoduchý na přípravu, ideální pro zdraví a vhodný pro každého z nás. Stačí každé ráno vymačkat jeden citron do sklenice a dolít vlažnou vodou, takto připravenou citronovou vodu vypijte na lačný žaludek. Pití takové vody má velké výhody, například zrychlení metabolismu, detoxikování jater a podpora tvorby žluči. Výhody jsou ale mnohonásobně širší. Působí také na dlouhodobě krásnou a mladistvou pleť, pomáhá při hubnutí a detoxikování těla. 

Foto: Freepik

Léčivá rudá šťáva

Ne každému chutná, ale je známá svými účinky v mnoha směrech. Dokonce pomáhá čistit tělo při léčbě rakoviny, podporuje tvorbu červených krvinek, a to nejdůležitější, co nás nyní zajímá, je velmi silný antioxidant zvaný resveratrol, který detoxikuje játra a omlazuje tělo. Také chrání srdce a cévy. Doporučujeme každý den po dobu dvou měsíců pít čerstvou šťávu z řepy. Ideální bude, pokud si pořídíte odšťavňovač a tímto způsobem získáte šťávu. Můžete ji obohatit o jablko nebo mrkev. 

Foto: Shutterstock

Méně chutný způsob s vysokými účinky

Říká se, že to, co není dobré, je zdravé. U tohoto čaje to bude platit dvojnásob. Řeč je o čaji z kořene pampelišky. Je hořký, ale velmi účinný, lze jej vyrýt na zahradě ihned zjara, nebo si jej můžete koupit ve zdravé výživě, záleží jen na vás, čemu dáte přednost. Nejdůležitější je, že ať už zvolíte kořen odkudkoliv, bude ideální pro detoxikaci a podporu imunitního systému. Syntetizuje a metabolizuje tuky, snižuje cholesterol a ukládá aminokyseliny důležité pro detox jater. Pro dobrý start do nového dne, si dopřejte každé ráno šálek čaje z pampeliškového kořene. 

Foto: Shutterstock

Oranžový zázrak

Lze říci, že existuje jen málo lidí, kteří by neměli rádi sladkou mrkev. Je přímo protkaná vitamíny, minerálními látkami a antioxidanty, které udržují nejen zdravé oči, ale také pomáhají udržovat imunitní systém a detoxikovat organismus. Každý den si dopřejte sklenici čerstvé šťávy z odšťavněných mrkví. Při častém a nadměrném pití či pojídání mrkve, se může stát, že se vaše pokožka mírně zbarví.  

Foto: Freepik

Foto: Freepik, zdroj: practo.com

Autor: Nikola Klementová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments