Dosáhněte hladkého oholení bez krvavých škrábanců. Ženy stále opakují jednu velkou chybu

Každá žena touží mít hladké a krásné nohy, které vypadají v sukni či kraťasech překrásně a sexy. Vše, co musíte udělat, aby tomu tak bylo, je holení a krémování. Také občasný peeling, abyste odstranili odumřelou kůži. Ale zadržme a vraťme se k holení. Jedná se o rychlou a levnou metodu, jak mít sexy a hladké nohy, ale má to jeden velký háček. Většinou se po oholení nohou objeví zarudlé pupínky nebo zarudlé skvrny. Aby tomu tak nebylo, připravili jsme pro vás několik málo rad, jak své nohy správně oholit. 

Jak na správné holení nohou

Tyto informace neplatí pouze u nohou, ale i u obličeje, u podpaží a jiných místech, které si pravidelně holíte. Pokud chcete mít oholenou kůži bez poškození, následujte tyto kroky, jsou totiž velmi jednoduché a užitečné. Ze všeho nejdříve si namočte kůži teplou vodou, aby se pokožka změkčila a mírně se rozevřely póry. 

Následně naneste pěnu na holení. Pokud nemáte pěnu, použijte alespoň tekuté mýdlo. Obojí má totiž úžasnou funkci při holení. Mezi břitem a kůží vytváří ochrannou membránu, která chrání pokožku před poškozením. Nyní vezměte velmi ostrou žiletku a nohy začněte holit ne proti růstu chloupků, ale po směru růstu. Je to zvláštní, ale díky tomu zabráníte vzniku červených pupínků. Nespěchejte, abyste nepoškodili kůži, vyvíjejte stejný tlak po celou dobu tahu. Také je dobré nohy holit po malých částech, aby se břity neucpaly chloupky, protože poté byste měli tendenci tlačit na kůži, což by ji poškodilo.  

Čtěte také: Trápí vás intimní potíže? Na vině může být mýdlo nebo holení

Snažte se co nejvíce vyhýbat holení jednoho místa vícekrát. Této chyby se lidé dopouštějí často, proto mají po holení zarudlou kůži. Děje se tak i při holení v oblasti bikin. Jakmile své nohy oholíte, řádně žiletku umyjte, klidně i vydezinfikujte. Tak se vám na břitech nebudou rozmnožovat bakterie, které způsobují červené pupínky. 

Foto: Shutterstock

Péče po holení je také důležitá

Jakmile své krásné nožky oholíte, opláchněte je vlažnou vodou a nohy utřete jemnou osuškou. Nedřete kůži a neumývejte si oholená místa příliš horkou vodou, kůže by mohla být podrážděná a zarudlá. Dále zvolte nějaký kvalitní hydratační tělový krém a naneste jej na oholenou oblast. Vybírejte krém opravdu pečlivě, neměl by obsahovat zbytečné chemické látky, které naopak pokožku dráždí. Pokud chcete to nejlepší pro vaši oholenou kůži, pořiďte si kokosový olej a aloe vera. Smíchejte lžíci kokosového oleje a čajovou lžičku aloe. 

Také nezapomínejte vybrat správnou žiletku, která by měla mít zvlhčující pásek pro plynulé oholení a ohebnou hlavici sloužící k odstranění všech chloupků i kolem kloubů. Žiletku je také potřeba pravidelně čistit, dezinfikovat a měnit. Hlavice by se měla vyměnit již po osmi použitích, ne tehdy, když je zvlhčující pásek odřený, břity tupé či dokonce rezavé. Dbejte na stav vaší žiletky, je to velmi důležité. Předejdete tak pořezání, podráždění a zarudnutí pokožky. 

Foto: Shutterstock, zdroj: healthline.com

Autor: Nikola Klementová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments