Auto nemusíte kupovat. Pronájem pomocí leasingu využívají i fyzické osoby

Ačkoliv se stále mluví o nejrůznějších trendech v automobilovém průmyslu, jako je elektromobilita, samostatně řídící vozy nebo carsharing, zůstává otázkou, zda se těmto směrům nakonec podaří prosadit. Jeden trend nové filozofie automobilismu už se ale prosadil definitivně a stále více získává na oblibě. Nejde o nic jiného než operativní leasing, což je sice technicistně znějící pojem, který není příliš sexy, ale do značné míry mění způsob pořízení vozu a otevírá mnohem větší pole možností.

Proč kupovat auto?

Do doby, než se operativní leasing před pár lety etabloval jako jeden z běžných způsobů pořízení automobilu, byly možnosti o poznání omezenější. Zájemce o nové vozidlo v zásadě musel složit celou částku najednou, což bývá obvykle značný obnos. Případně měl možnost vzít auto na splátky. Ale kromě toho, že je třeba nějaká akontace, takže bez vlastních prostředků to opět jde problematicky, jsou tu také často neprůhledné podmínky, které se týkají zejména výše úroků. Ačkoliv se prodejci snaží lákat na atraktivní nabídky, všimněte si, že obvykle začínají slovíčkem „od“. Podobná úskalí skýtá půjčka na auto, pro kterou můžete zajít do banky, ale také nebankovní instituce, kde už lze doporučit alespoň základní míru opatrnosti.

Tip: Pořízení auta v době onlinové

V zásadě všechny výše uvedené problémy řeší právě operativní leasing. O co jde? Jednoduše popsáno je tato služba dlouhodobým pronájmem vozidla. Jakmile uzavřete s leasingovou společností smlouvu, začnete hradit předem domluvený a především transparentní měsíční poplatek za užívání vozu. Ten je vaším osobním prostředkem dopravy, byť stále oficiálně patří leasingovce. Splátky hradíte po předem stanovenou dobu, která může být například dva, tři nebo čtyři roky. Následně vůz vracíte společnosti.

Co vše je zahrnuto v ceně?

Výhody? Předně je to dostupnost. Pakliže máte slušný příjem, můžete si dovolit i některý z luxusnějších vozů, aniž byste museli platit například milion korun najednou. Zaplatíte například 15 tisíc každý měsíc. Dalším benefitem je skutečnost, že v ceně je zahrnuto minimálně povinné ručení, havarijní pojištění, ale často také další služby, jako je pravidelný servis nebo přezutí pneumatik. Nemusíte se tak vůbec o nic starat. A to ani o následný prodej vozu.

Tip: Dlouhodobý pronájem aut bez závazku a bez papírování

Auta na leasing dnes poskytuje řada společností, avšak jako vždy se vyplatí volit osvědčeného poskytovatele. Mezi takové patří například Driveto, které zaujme především svým Driveto klubem, jenž zákazníkům poskytuje další výhody. Tou největší je možnost vůz vrátit kdykoliv. Zprostředkovává také operativní leasing Škoda, takže můžete vybírat i z bohaté nabídky nejoblíbenější tuzemské značky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments