Bag na golfové hole – nejoblíbenější modely

Golfový bag je neodmyslitelnou součástí golfového vybavení. Je-li vhodně zvolený, umožňuje bezpečnou přepravu golfového „nádobíčka“, především golfových holí. A nepřímo se projeví také na pocitu pohodlí a potěšení ze hry. Které golfové bagy jsou nejoblíbenější? Výběr je v dnešní době velmi široký

Hybridní golfový bag Callaway – prostorný a praktický

Golfové bagy dělíme především na bagy k nošení, které používají rozkládací nožky, o něž je možné bag opřít, a bagy na vozík. Zajímavým a velmi univerzálním řešením je hybridní bag. Příkladem může být velmi oblíbený Callaway Fairway 14 Stand Bag, který lze zároveň převážet na vozíku a také nosit na zádech. Umožňuje to jeho speciální hybridní konstrukce s unikátně tvarovaným nožkami a odpínacími popruhy. Nezpochybnitelnou výhodou je kromě toho skutečnost, že tento model bagu má 14 samostatných komor na jednotlivé hole ze setu a chrání tak jejich gripy i shafty. Popruhy k nošení na zádech lze samozřejmě nastavit. Callaway Fairway 14 Stand Bag je navíc opatřený spoustou kapes na příslušenství a golfové míčky, včetně dvou zcela nepromokavých, dále tvarovaným dnem, které zajišťuje stabilitu, a nepromokavým víkem. Tento hybridní model golfového bagu váží pouhých 2,6 kg.

Nejoblíbenější cartbagy – Mizuno, Titleist, Taylor Made

Co se týká golfových bagů na vozík, čili tzv. cartbagů, k nejoblíbenějším modelům patří například Mizuno BR-D4C, Taylor Made Delux nebo nepromokavý model Titleist Premium StaDry. Japonská značka Mizuno nabízí golfové bagy, které vyhoví potřebám i těch nejnáročnějších golfistů. Mizuno BR-D4C má 14 samostatných komor na golfové hole a 12 kapes, včetně termoizolační kapsy na nápoje. Je velmi objemný, pevný a má odolnou konstrukci. Má řadu rukojetí, které usnadňují manipulaci s bagem. Podobné výhody má bag Taylor Made Delux. Ten má vrchní část se 14 komorami se samostatnou a od ostatních holí oddělenou komorou na putter. Kromě množství praktických kapes na příslušenství obsahuje také vnitřní komoru na deštník. Zato Titleist Premium StaDry je nepromokavý golfový bag vyrobený z prvotřídních materiálů. Je velmi prostorný, odolný, utěsněný, vybavený prošívanými vložkami, vrchní částí s 15 komorami, 9 objemnými kapsami a velmi stabilním dnem, díky kterému se dá samostatně postavit na zem. Titleist Premium StaDry váží 3,6 kg.

Golfové bagy Longridge, Masters, Wilson Staff – oblíbené standbagy

Standbagy jsou bagy, které se pokládají dnem na zem a opírají o rozkládací nožky. Jsou lehčí a snadněji se s nimi manipuluje než s bagy na vozík, zároveň jsou pochopitelně méně prostorné. Existují však situace, kdy si hráč nepotřebuje brát na golfové hřiště kompletní vybavení. Proto lehké bagy s nožkama najdou ve výbavě golfového hráče určitě své uplatnění. Navíc jsou mnohem levnější než bagy na vozík. Výběr standbagů je rovněž velmi široký. K nejoblíbenějším modelům patří golfový bag Masters SL500, Longridge Weekend 6″ nebo například Wilson Staff Exo Standbag.

Bag Masters SL500 je určený pouze na část setu. Přijde vhod například při tréninku na cvičné louce, kde u sebe nemusíte mít kompletní sadu holí. Snadno se s ním manipuluje, je lehký, váží méně než 2 kg a zabírá málo místa. Proto se výborně osvědčí, pokud máte málo prostoru v zavazadlovém prostoru nebo dojíždíte-li na trénink na skútru nebo motocyklu. Podobné parametry naleznete u golfového bagu Longridge Weekend 6″. Ten umožňuje převoz menších setů holí, například halfsetu. Velkou oblibou se těší také Wilson Staff Exo Standbag, který je ve své třídě kvalitativně výrobkem nejvyšší kategorie. Tento model je díky pohyblivým vnitřním prvkům vybavený inovativním systémem skládání a rozkládání opěrných nožek. Má samozřejmě celou řadu užitečných kapes a je promyšlený v každém detailu. Golf klade na výrobce vysoké nároky nejen v oblasti golfových holí ale také golfových vaků. Přední, nejoblíbenější značky nabízejí výrobky, které tyto požadavky splňují, a proto golfisté mají z čeho vybírat.

https://golfchampion.cz/