Jak bojovat s inkontinencí a zpevnit pánevní dno po porodu? Vyzkoušejte pomůcku Aniball Inco!

Jak pánevní dno vypadá a jaké má funkce

Pánevním dnem se nazývá skupina tkání (svaly, vazy, fascie atd.), poskytující pevnou, ale pružnou oporu pánevním orgánům (močový měchýř spolu s močovou trubicí, děloha a konečník). Mezi jeho další funkce patří podpora správného držení těla, podílí se na správném dechu a ovlivňuje klouby pánve, páteře a dolních končetin.

Zdravé a funkční pánevní dno se umí ve správný čas aktivovat (zatnout, smrštit), ale také se umí kontrolovaně uvolnit (relaxovat, natáhnout). V některých životních fázích je velmi namáhané a následkem různých vnitřních i zevních vlivů (porod, hormonální změny, nedostatek pohybu nebo naopak nadměrná fyzická zátěž, stres, ale i třeba nevhodná obuv) může některou z důležitých funkcí ztratit. Takové pánevní dno je potom buďto trvale stažené nebo naopak nastává jeho nekontrolované povolení.

Pro některé ženy bývá obnovování těchto funkcí obtížné, protože si ani neuvědomují, že tyto svaly mají. K objevení pánevního dna je Aniball Inco ideálním pomocníkem, pomáhá objevit nejen jeho sílu, ale také pochopit, jakým způsobem funguje.

PROČ POUŽÍVAT ANIBALL INCO?

Aniball Inco slouží k vědomé aktivaci a uvolnění svalů pánevního dna. Je užitečnou pomůckou, díky které lze jasně rozpoznat aktivaci svalů, získat zpětnou vazbu o intenzitě svalové kontrakce, pomůže i v uvědomění relaxace svalstva. Aniball Inco je především určeno pro ženy trpící nekontrolovatelným únikem moči (stresovou inkontinencí). Únikem moči netrpí jen ženy v pozdějším věku, ale je odborníky ověřeno, že během života potká každou ženu v jakémkoliv věku, i když jen přechodně.

Při pravidelném procvičování pánevní oblasti dochází ke zlepšení kvality života ženy. Napomáhá obnovit sexuální prožitky a plodnost. Přispívá k regeneraci poporodních procesů a předchází např. bolestem bederní páteře, sestupu rodidel, bolestivé menstruaci, inkontinenci apod.

CVIČENÍ S ANIBALLEM INCO

Cvičení by mělo probíhat alespoň 1x denně po dobu 5 -15 minut. Všechny cviky na pánevní dno je potřeba provádět v klidu a pomalu. Balonek zavedený do pochvy se pomocí ruční pumpičky pohodlně nafoukne vzduchem na požadovanou komfortní velikost.  Díky svému variabilnímu tvaru a velikosti se optimálně přizpůsobí individuální anatomii každé ženy. Aktivací a naopak uvolněním svalů pánevního dna dochází k mírnému pohybu balonku uvnitř pochvy (směrem dovnitř pochvy a směrem ven), čímž žena získá důležitou zpětnou vazbu o kvalitě práce svalů pánevního dna.

K tomu, aby byla pomůcka efektivně využita a bylo možné zhodnotit výsledky úsilí, je důležitá pravidelnost cvičení a jistá vytrvalost. Pravidelným tréninkem dochází ke zmírnění potíží během přibližně 3 měsíců.

Více informací o pánevním dnu a zdravotnickém prostředku Aniball Inco najdete na https://www.aniball.cz/.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments