Co udělá s vaším tělem jeden banán před spaním. Až to zjistíte, dáte si ho už pokaždé

Málokteré ovoce je v našich končinách tak oblíbené jako právě banány. Je to vlastně s podivem. Ačkoliv to nejsou tuzemské plody, ale putují k nám až z dalekých končin, přesto jsme je vzali za vlastní. Vděčí za to pochopitelně své vynikající chuti, ale také nutričním hodnotám. Takový banán totiž dokáže hezky zasytit, aniž by vám bylo těžko. Kromě toho vám dá potřebnou každodenní dávku vitaminů a dalších látek, které lidské tělo potřebuje.

Cukr zase tolik nevadí

Ačkoliv je v banánu poměrně velké množství cukru, nemusíte se ho vůbec bát. Pakliže to nebudete přehánět a nedáte si třeba čtyři na posezení, tělo tyto přírodní cukry velmi dobře stráví. Ve skutečnosti je vhodné si dát jeden banán každý den, a to kvůli výše uvedenému, tedy abyste získali prospěšné látky v něm obsažené.

Můžete se ale zeptat, kdy je nejlepší si takový banán dát. Řada odborníků tvrdí, že nejvhodnějším časem je ráno nebo dopoledne. Pravdou je, že v tuto dobu vás ovoce velmi dobře zasytí a dokáže nastartovat metabolismus. Ten potom funguje na jedničku, což se projeví například v kvalitním trávení. Banán také pomůže zhubnout, protože tělo dokáže lépe zpracovat další kalorie, které mu poskytnete.

Z tohoto pak možná vzešla další poučka a sice, aby lidé banány raději nekonzumovali tolik před spaním. Mělo to prý co do činění s obsahem cukrů a tím, že před spaním by se tak sladké potraviny už konzumovat neměly.

Foto: Shutterstock

Banán na noc je vhodný

Současná zjištění však dávají poněkud odlišný obrázek a ve skutečnosti se ukazuje, že je více než vhodné, když si dáte banán předtím, než půjdete spát. Stačilo se přitom podívat do almanachu přírodní medicíny, která banány dlouhodobě používá pro podporu spánku. Banán je také někdy označován za prášek na spaní, který je zabalený ve slupce.

Banán dokáže velmi dobře zrelaxovat a uvolnit svaly, díky čemuž potom ve spánku správně regenerují. Banány také obsahují hodně draslíku, jenž pomáhá regulovat spánek. Toto ovoce také podporuje tvorbu spánkového hormonu melatoninu.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments