Dali si v Chorvatsku lehký oběd v restauraci. Když číšník přinesl účet, doslova oněměli

Neustále se množí zprávy o tom, že to hoteliéři a restauratéři v Chorvatsku letos doopravdy přehnali. Mnozí lidé, kteří se do této malebné země s krásným mořem teprve chystají, tomu přesto stále odmítají uvěřit. Těší se na to, že si na své dovolené dopřejí. To je ale skutečně vyjde opravdu draho.

Past nejen na turisty

Pokud jste dosud odmítali uvěřit, možná vás přesvědčí příhoda, která se udála v Chorvatsku doslova před pár dny. Obětí vysokých cen se navíc nestal žádný turista, nýbrž Chorvat. Ten nicméně neváhal a se svým příběhem se podělil s webem Riportal, který o všem přinesl zprávu.

Každé leté je to pořád ten samý příběh. Znechucení lidé nám posílají účtenky z restaurací po celém Chorvatsku. Ovšem ta dnešní je všechny strčila do kapsy,” uvedl v článku web, který ukázal účet z kavárny jménem Kavana Wagner, která se nachází v Opatiji.

Zákazník se spolu se svými přáteli usadil k lehkému obědu. Pravda, udělal chybu, když si nevyžádal jídelní lístek s cenami, který nebyl na stole k dispozici. Rovnou si objednal podle nabídky na tabuli, přičemž očekával, že ceny budou přiměřené. Tedy vyšší s ohledem na lokalitu, ale držící se v rámci nějakých mezí.

Foto: Shutterstock

Nepochopitelné ceny

To se ale nestalo. Celkový účet dosáhl částky téměř 1800 korun, přičemž na něm byl jen dvakrát kuřecí sendvič, tři croissanty a šest malých nápojů. Nejdražší položkou byl právě club sendvič, který stál 120 kun za kus, tedy více než 400 korun. Za čtvrtinku vody si restaurace naúčtovala 35 kun, tedy 120 korun. Káva a cola stály ještě více.

Pokud si říkáte, že jde jistě o absolutní výjimku, potom vězte, že podobné zprávy se v této sezóně rychle množí. Média přinesla také případ ženy, která si dala v jednom bistru džus a cider s tonikem. Celkem zaplatila v přepočtu téměř 600 korun.

Ačkoliv takové ceny stále neplatí všude, je jednoznačné, že se v Chorvatsku zdražilo plošně. Návštěva restaurace je už velmi drahým zážitkem, a to ani nemusíte narazit na podobné vychytralce. Ti ale dokáží dovolenou opravdu velmi znepříjemnit.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
44 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Janko
Janko
1 rok

Ja sa teda nestačím diviť. Za benzín ste teraz ochotný dať 50 Kč, za tisíc kubíkov zemného plynu za chvíľu pomaly 1800 Eur, za MWh elektriny 450 a viac Eur a za cíder s tonikom nie ste ochotní dať nejakých 180 Kuna?
Seďte doma, keď nie ste ochotní brániť demokraciu a kapitalizmus.

mrbignos
mrbignos
1 rok

Tieto dristy by ste si uz mohli odpustit. Chorvattsko je zle vsetko je zle, Za vsetko dostaneme pokutu. Uvedomta sa chodte s tymito sprostostami do…..

Iris
Iris
1 rok

Když nemám na restauraci, tak do ní nelezu.

Tomik
Tomik
1 rok

To je ještě levná zkušenost

jana.durdovicova
jana.durdovicova
1 rok

Neviem kde boli, my sme boli na Pagu a vobec tam neboli také ceny, bolo trochu drahsie , ale ved aj u nas zdrazelo

Jméno
Jméno
1 rok

Tak jste si měli vzít řízky z domova