Dejte si tento nápoj před spaním. Tělo pak samo bude pálit tuky a ráno budete lehčí

Lidé v současné době do značné míry trpí svou životosprávou. Nemají dostatek času na pravidelný pohyb, vykonávají sedavé zaměstnání a do toho se ještě nevhodně stravují. Tento koktejl nemůže vést k ničemu jinému, než že dříve či později začnou přibývat na váze. Lékaři už nahlas varují předtím, že problém s váhou má obrovské množství lidí, kteří si to třeba ani neuvědomují. Už deset či dvacet kilogramů nadváhy, které obvykle nikdo moc neřeší, zvyšuje riziko vážných stavů, jako je cukrovka, rakovina, mozková mrtvice nebo infarkt.

Nastartuje spalování

Co proti tomu dělat? Pochopitelně opak výše uvedeného. Klíčový je pohyb a vyvážená strava. Někdy to ale může být přeci jen málo k tomu, aby ručička na váze začala zase klesat na optimální hodnoty. V takovém případě je možné si pomoci osvědčenými způsoby. Existují totiž potraviny či nápoje, které část náročné práce odvedou za vás a pomohou vám odbourávat přebytečný tuk bezpracně.

Tentokrát si představíme účinky koriandrového džusu, na který upozornila odbornice na výživu Ieva Kubiliute. “Koriandrový džus je oblíbený kvůli svému rychlému účinku na úbytek váhy,” říká expertka pro deník Express. “Funguje tak, že nastartuje váš metabolismus, který potom pálí více kalorií v rychlejší frekvenci.

Foto: Shutterstock

Jak vylepšit chuť

Listy, květy a semena koriandru jsou doslova nabitá antioxidanty, které navíc pomáhají trávit. Tato rostlina se vyznačuje řadou zdravotních účinků včetně anti-diabetického či protirakovinového. “Možná vám nebude úplně chutnat, ale pokud ho smícháte s citronovým džusem, dostanete lepší chuť a ještě kvalitnější efekt,” uvádí Ieva Kubiliute. Ideální je dopřát si tento nápoj předtím, než jdete spát. V noci pak bude odbourávat tuky za vás.

Toto doporučení má navíc oporu ve vědě. Studie publikovaná v časopise Journal of Agriculture and Biology zjistila, že doplňky stravy s obsahem koriandru mají vliv na odbourávání viscerálního tuku v těle. “Koriandr zvyšuje hladinu omega 3 a omega 6 kyselin ve viscerální tkáni, což přináší zdravotní výhody,” uvádí studie.

Foto: Shutterstock, zdroj: Express

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments