Dokonale nadýchané piškotové těsto. Nejlepší recept z pouhých 3 surovin

Chcete si připravit vynikající piškotové těsto? Tak, aby bylo vláčné, nadýchané jemné? Aby se povedlo takové, po jakém toužíte, existuje několik pravidel, kterých se držet. Je důležité vědět, jak ho správně upéct a jaké suroviny použít.

Stačí tři základní suroviny

Základem piškotového těsta jsou 3 suroviny. Vejce, pokud máte domácí nebo v biokvalitě, jde o nejlepší variantu. Dále budete potřebovat cukr krupici a polohrubou mouku. S těmito surovinami si vystačíte. Pokud chcete těsto ještě vylepšit, je možné do něj přidat tuk, 1–2 lžíce, bude pak vláčnější. Pokud chcete, můžete přidat i prášek do pečiva. Ačkoliv správně vyšlehané bílky by vám měli stačit, s práškem do pečiva budete mít jistotu. Dle vaší chuti můžete ještě přidat vanilku nebo citronovou kůru.

Vše by mělo mít pokojovou teplotu

Velice důležité je, aby měly všechny ingredience pokojovou teplotu. Před přípravou vyndejte všechny ingredience z lednice a nechte odstát. Navíc se hůř pracuje se studenými vejci, spatně se šlehají a trvá to déle. Což může být problém, protože základem skvělého piškotového těsta jsou právě správně vyšlehané bílky. Dalším pravidlem, které je potřeba si zapamatovat, je neotevírat troubu během pečení. Těsto by vám mohlo spadnout a nebylo by nadýchané.

Foto: Shutterstock

Recept na piškotové těsto

Ingredience:

  • 120 g polohrubé mouky
  • 180 g cukru krupice
  • 6 vajec

Postup:

  1. S ½ cukru vyšlehejte žloutky, s druhou polovinou bílky, dokud nebude sníh tuhý.
  2. Do pěny, která vznikla ze žloutků, vmíchejte mouku, a nakonec sníh z bílků. Bílky vmíchávejte opatrně, aby těsto zůstalo nadýchané.
  3. Na plech dejte pečící papír, nebo ho můžete vymazat máslem a vysypat moukou nebo strouhaným kokosem. Opatrně na něj nalijte těsto. Jemně ho uhlaďte stěrkou a pečte v předehřáté troubě na 160–170 stupňů asi 15 minut. Během pečení troubu neotevírejte.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
TAŤÁNA
TAŤÁNA
2 let

Miluji piškotové těsto, když se upeče.