Důchodcům náhle chodí 90 tisíc korun od státu. O tajný příspěvek může požádat každý. Kdo tak neučiní, celé mu to propadne

Dnes jsou mnozí přesvědčeni o tom, že stát už nemá důchodce jako prioritu, podobně jako tomu bylo v minulých letech. Skutečně se musí spokojit s nižším nárůstem penzí, avšak to neznamená, že by se měli mít špatně. Naopak, jen je potřeba v tom umět trochu chodit. Potom si můžete přijít na peníze a výhody, které tu nikdy v historii nebyly.

Všechno zdarma

Řeč je především o částce 90 000 Kč, na kterou má nárok kterýkoliv starobní nebo invalidní důchodce. Mnohé zmate, že peníze nedostanou přímo na ruku a nemohou je utratit, za co je napadne, ale musí je čerpat účelově. Tato částka ze Státního fondu životního prostředí je určena k tomu, aby si pořídili takzvaný fotovoltaický ohřev vody.

Zcela zdarma tak dostanou špičkovou technologii, díky které mohou významnou část v roce čerpat teplou vodu prakticky bezplatně. Je přitom potřeba si uvědomit, že právě ohřev vody je často finančně velmi nákladný. Takto za něj nedáte ani korunu a i zařízení, které vše zajistí, budete mít kompletně zdarma.

Stačí si požádat o dotaci v rámci programu Nová zelená úsporám Light. Pakliže máte s podobnými programy z minulosti neblahé zkušenosti, tentokrát se skutečně nemáte čeho bát. Příspěvek dostane úplně každý, pakliže splní základní podmínky v podobě toho, že jsou důchodci a mají solární ohřev vody kam namontovat.

Foto: Shutterstock

Špičkové zkušenosti

Až jsem se divil, jak moc je to jednoduché. V podstatě jsem jen vyplnil žádost u jedné firmy a ta za mě všechno vyřídila. Potom mi na účet přišlo 90 tisíc, které jsem po montáži solárního systému společnosti zaplatil. Nechtěli ani korunu navíc,” říká pětašedesátiletý pan Miroslav. “Spočítal jsem si, že každý rok díky tomu ušetřím 10 tisíc korun. Takhle si představuji podporu od státu.

Čtěte také: Důchody v Česku zase vyletí, důchodci dostanou pořádný peníz. A navíc speciální příspěvky pro každého

Z toho vyplývají důležité skutečnosti. Není třeba platit nic předem a následně dokládat pro účely dotace. Naopak, peníze dostanete dopředu a z vaší kapsy nejde vůbec nic. Vyplatí se také najít firmu, která vše zajistí za vás. Na trhu jich je celá řada. Také pro ně jde o dobrý byznys, proto od nich chtějte patřičný servis.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Karel Cerny
Karel Cerny
4 měsíců

Prosím co to tady povídate, zase nějaká finta na lidi kteří odpracovali více jak 40 let a v dnešní době nemají ani životní úroveň. HAMBA.

Zvoník
Zvoník
5 měsíců

Žvaníte a lžete jako naše současná vláda, kterou si zvolili čeští hlupáci.

Václav Šefl
Václav Šefl
6 měsíců

Pokud je míněn ohřev teplé vody jako primární důvod instalace fotovoltaických panelů, tak je to naprosto neekonomické řešení, Fotovoltaické panely mají účinnost kolem 20 %. Při použití kapalinových kolektorů pro ohřev vody je účinnost takových panelů 75 až 80 %, tedy zhruba 4 x vyšší. Logiku dává pouze takové řešení, kdy je primární funkcí dodávka elektrické energie (ideálně do baterií) a přebytky se pak používají na ohřev teplé vody.

Jan Chudanic
Jan Chudanic
6 měsíců

Rád bych si pořídil bytě koupelnu novou jsem zednik byvalej musí spořit abych ji měl budou dobrý něčemu ji my 65 let někdy si musím brygadu abych přežil je to dneska dráhy ty obchody hrůza.

Pavel
Pavel
6 měsíců

Zdravím paní redaktorku. Laskavě si přečtěte podmínky dotace. Zjistíte, že 9o% důchodců ostrouhá! Kromě vlastnictví domu ( ten už je většinou přepsán na další generaci) nesmí v domácnosti bydlet nikdo výdělečně činný! To aby svoje děti přihlasili k pobytu na Obecní Úřad a udělali z nich bezdomovce! Solární ohřev stejně jako Oprav dům po babičce se abolutně míjí s realitou….S pozdravem Hort

Josef
Josef
6 měsíců
Reply to  Pavel

Vazne delate vzdy a vsechno stylem “ode zdi ke zdi”? Proc vsechno hrotite do uplnych extremu, neumite delat veci normalne?