Halenky a košile už nežehlím. Existuje na to fígl, díky kterému to nikdo nepozná

Žehlení buď nesnášíte, nebo nesnášíte. To je samozřejmě vtip, ale velmi pravděpodobně je mezi námi jen málo lidí, kteří si tuto činnost užívají. Rada, jak udělat žehlení zábavnější, asi neexistuje, ale je možné si to celé usnadnit.

Teplo a pára dělají zázraky

Pomůže vám s tím například sušička. Když totiž potřebujete vyžehlit pár, jen lehce zmačkaných kousků, dejte je místo toho do sušičky. Stačí je navlhčit vodou z lahve s rozprašovačem nebo k nim přidat mokrý ručník či několik kostek ledu. Voda pak vytvoří v horkém prostředí páru, díky níž se pomačkané části zase vypnou.

Sušičku ale nepřeplňujte. Pára musí mít prostor pro rovnoměrný průchod vaším prádlem, aby mohla vyhladit záhyby. Méně náplně tak přinese lepší výsledky.

Jemné kousky stačí pověsit na ramínko do koupelny, když se sprchujete. Vlhké teplo během koupele je krásně vyhladí. Tento trik se vám může hodit i na dovolené, když z kufru vytáhnete zmuchlané šaty.

Pomůže i fén. Pomačkané kousky opět pověste na ramínko, lehce navlhčete a horkým vzduchem vyhlaďte.

Dobře pověšené je skoro vyžehlené

Nepoužíváte-li sušičku, pověste prádlo ihned, jakmile pračka dopere. Oblečení bude ještě trochu teplé a proto se, i díky gravitaci, lépe vypne. Samozřejmě je nutné ho před tím pořádně protřepat.

Košile a halenky zase nechávejte proschnout zavěšené na ramínku, aby se hezky vyvěsily. A na dolní lem jim připevněte kolíčky. Zatíží se a vyvěsí se lépe.

Žehlete s alobalem

Někdy se ale bez žehlení neobejdete. V tom případě si nachystejte oblečení od jemných materiálů až po ty odolnější. Nebudete muset čekat, až žehlička vychladne nebo se naopak více zahřeje. Budete překvapeni, kolik času tím můžete ušetřit.

Položte na žehlicí prkno alobal, lesklou stranou nahoru. Fólie odráží teplo zpět na spodní stranu oděvů a účinně tak působí jako druhá žehlička. Oděvy postačí vyžehlit jen z jedné strany, protože látka je mezi dvěma zdroji tepla.

Udělejte si to příjemnější

A jak si ještě můžete zpříjemnit čas při žehlení ? Zavolejte kamarádce a využijte reproduktor na telefonu. Můžete si s ní povídat, aniž byste ho museli držet v ruce. Pusťte si v televizi oblíbený seriál nebo si poslechněte nový díl podcastu. Udělejte si z žehlení chvilku pro sebe a možná vám s ním pak bude čas mnohem lépe ubíhat.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments