Hotelová uklízečka prozradila, jak umýt pořádně zamazaný záchod po hostech. Za pár minut je hotovo

Toaleta by měla být čistá prakticky neustále. Jde o jedno z míst, na které bychom měli dbát při každém úklidu. Měli byste ji čistit denně, abyste zamezili extrémnímu znečištění a nánosu bakterií. Tam, kde je využívaná rodinou s menšími dětmi, by měl být důraz na její čistotu o to větší. Dejte si pozor na nevhodné čističe na bázi chlóru, které by toaletu mohly poškodit. Vhodnější je se v tomto případě obrátit na přírodu.

Vyzkoušejte ocet a jedlou sodu

Ocet se používá i při mytí oken, na podlahy nebo celkově na úklid. Má totiž dezinfekční vlastnosti a domácnost se díky němu bude krásně lesknout. Víte, jak ho použít na toaletě? Než půjdete spát, nalijte půl hrnku octa do mísy. Následně ho nechte působit přes noc a ráno spláchněte. Pokud pak jde o větší znečištění, nejprve vyberte z mísy vodu a pak do ní nalijte asi litr octa. Pro zesílení účinku ho předtím můžete mírně ohřát.

Můžete přisypat i jedlou sodu, a teprve pak polévat octem. Dojde k chemické reakci, díky které bude záchod další den jako nový. Zbavíte se nejen nečistot, ale i vodního kamene. Kromě octa a jedlé sody se dá použít i roztok kyseliny citrónové, a to stejným způsobem.

Foto: Shutterstock

Štětka nestačí?

Jakmile budete ráno dočišťovat toaletu, můžete zjistit, že štětka na to nestačí. Jak se ale zbavit nánosů, aniž byste toaletu poškrábali? Zkuste přírodní pemzu. Navlhčete ji a použijte na méně viditelnou část toalety –přesvědčíte se, že vám toaletu nepoškrábe, a pak můžete pokračovat se zbytkem. Dá se využít na keramiku a porcelán.

Během čištění ji namáčejte ve vodě. Rozhodně ji nepoužívejte na plast nebo laminát, mohlo by dojít k poškození materiálu. Při čištění toalety nezapomínejte na hůř dostupná místa pod okrajem mísy.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments