Hrozná rána pro českou hudbu. Náhle se rozpadla slavná kapela. To nikdo nečekal

Pakliže sledujete českou hudební scénu, dost možná vás zasáhne skutečnost, že přišla o jedno z oblíbených uskupení. S tím je v hudebním světě potřeba počítat. Jednotlivé kapely neustále vznikají, ale také se rozpadají. Pokud však už za některou z nich stojí velký kus umělecké tvorby, může to fanoušky opravdu zarmoutit.

Už se to vyčerpalo

Tentokrát se rozcházejí cesty čtyř velmi nadaných hudebníků, kteří na svých sociálních sítích informovali veřejnost, že společně už vystupovat nebudou. Toto hudební těleso bylo známé pod názvem Martina Trchová & Trio, a to podle hlavní interpretky. Teď už si ale společně nezahrají, protože si každý z muzikantů půjde po svých. Trchová nicméně už oznámila, že bude působit na sólové dráze, což je alespoň určitý příslib do budoucna.

Není ničím výjimečným, že se kapela rozpadne. Ve skutečnosti se tak děje častěji, než si umíme představit. Když už ale skupina dosáhne určitého věhlasu, snaží se zůstat pohromadě mimo jiné i z komerčních důvodů, protože je to pro její členy výhodné. S určitým odstupem se potom můžeme dozvědět, že členové zdánlivě idylicky působících kapel už mezi sebou měli velké rozmíšky a třeba spolu ani nekomunikovali.

Není divu, umělecká hudební tvorba v rámci jedné skupiny logicky vede k tomu, že se členové nemusí shodnout a rozpory mohou narůstat. Ačkoliv tato skupina neinformovala o důvodech svého rozpadu, uvádí neurčitě postupný vývoj, ale také vzdálenost, která jednotlivé členy dělila.

Foto: Shutterstock

Zpěvačka to ještě nebalí

Martina Trchová & Trio není z těch kapel, jejichž songy by každý den vyhrávali v rádiích. Její tvorba byla složitější, ale o to hodnotnější. Skupinu tvořili kromě zpěvačky také Patrik Henel, Petr Chlouba a Radomír Polívka. Za dobu svého působení vydala kapela několik alb, které dosáhly značného věhlasu. Vždyť toto uskupení je jedním z nemnoha těch, kterým se podařilo získat hudební cenu Anděl. Stalo se tak v roce 2016 za album Holobyt.

To už je ale minulost. Dalšího alba se od této skupiny už nedočkáme. Dá se však očekávat, že jednotliví muzikanti uposlechnou svého uměleckého pnutí a budou dále tvořit. Ostatně, sama Martina Trchová už se chystá na sólová vystoupení, kde už se bude sama doprovázet pomocí looperu.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
8 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
LUKÁŠ
LUKÁŠ
1 měsíc

Kdyby do titulku napsali o koho se jedná, tak by to nikdo ani nečetl, Bo je nikdo nezná, ostatně jako 99% těchto článků 🤔

Jan K.
Jan K.
1 měsíc

No to je strašná rána!!! Kdyby se rozpadla česká filharmonie, tak to by nebylo NIC proti této tragédii !!

Pavel
Pavel
1 měsíc

Terezo, to nic není! Mám ještě horší zprávu pro českou hudbu: před týdnem jsem se začal učit na kytaru a dneska mi praskla struna!!!

Miroslav
Miroslav
1 měsíc

Tak to mne opravdu mrzí. Musím si aspoň zjistit, kdo to vlastně je, protože jsem o nich nikdy neslyšel….

Lenka
Lenka
1 měsíc

No rána je to šílená, vzhledem k tomu že je nikdo nezná.

Pavel
Pavel
1 měsíc

Taky jsem o nich v životě neslyšel.

Robert
Robert
1 měsíc

Slavná??? Slyším o nich poprvé

Alena
Alena
1 měsíc

Vůbec je neznám a ani jsem o nich neslyšela.