V Kauflandu našli hlodavce i jejich exkrementy

Ačkoliv o obchodních řetězcích působících v České republice často nemáme valné mínění, což je dáno tím, že je můžeme srovnat s tím, co vidíme v zahraničí, určité standardy by prostě a jednoduše splňovat měly. Přinejmenším takové, aby se v nich lidé nebáli nakupovat.

Velké selhání

Tento základní předpoklad však porušil Kaufland, na jehož prohřešky teď upozornila Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Stav provozovny tohoto řetězce v Chrudimi byl hrubě nevyhovující. Zjistilo se totiž, že ve skladech tohoto obchodu je doslova nanesen myší trus.

Inspektoři okamžitě zakázali využívání skladu s potravinami, přestože samotnou prodejnu nechali otevřenou. Každopádně zaznamenaná zjištění jsou opravdu znepokojivá. Myší trus se vyskytoval ve skutečně velké míře, a to na paletách nebo u stěn, kam se hůře dostávalo. Zjištěn byl i na nakládací rampě poblíž kartonových krabic. Aby toho nebylo málo, inspektoři přímo na místě zaznamenali výskyt živých hlodavců.

Lidé jsou těmito zjištěními znepokojeni. Pochopitelně se jim nelíbí nakupovat v obchodě, který nedbá na to, aby udržel základní čistotu a nezávadnost. Je přitom otázkou, zda k podobným incidentům nedochází i jinde. Přeci jen, kontroloři mají omezenou kapacitu a nemohou být všude.

Foto: Shutterstock

Rána na pověsti

Pro Kaufland jde každopádně o velkou ránu, protože tento obchodní řetězec je mezi mnohými vnímán velmi pozitivně, a to jako jeden z těch nejkvalitnějších. Zákazníci zde oceňují také nižší ceny, než má konkurence. Teď se však nabízí otázka, zda to není na úkor něčeho jiného.

Někteří zákazníci se také pozastavují nad tím, že při takovém zjištění nebyla uzavřena celá prodejna, ale pouze skladové prostory. Podle nich by bylo na místě zasáhnout tvrdším způsobem, aby si řetězec příště takové nesrovnalosti nedovolil.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
7 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Novák
Novák
11 měsíců

Už dlouho mám pocit že Kaufland je určen pro lidi sociálně slabé a hloupé,byl jsem v obchodě jen párkrát a když jsem viděl to co jsem viděl,tak mi došlo že tato značka obchodu není nic pro mě.prostě hnus, špína, otřesená kvalita.😠

Novák
Novák
11 měsíců

Za chvíli to budou propagovat, že Češi mají přece tu jinou chuť a že to vyžadují. Stát to podporuje, jak by né, vždyť je to z Němec a tam je vše exkluzivní. Jaký je problém zvednout pořádně pokuty a zaplatí se okamžitě další desítky kontrolorů. Ta vláda má opravdu se vším problém, pokud se jedná o podnikatele. Na lidí, jejich životní úroveň a dnes i zdraví, z vysoká kašlou.

Pavel
Pavel
11 měsíců

Nedivím se, v zahraničí hledí na naše občany se značným despektem, který se odvíjí především od poníženého a nedůstojného poklonkování vlády Fialy v Bruselu a od chování některých českých zlodějů v obchodech. Obchodní řetěze vnímají českého zákazníka jako primitivního člověka, který se spokojí s jakýmkoliv šlendriánem. Podle toho dopadly u nás poslední volby do Sněmovny a Senátu. Vládnou nám hlupáci a takto jsou čeští zákazníci vnímáni zaměstnanci prodejců u nás i v zahraničí.

Lada
Lada
11 měsíců

Strašné. Já tedy nevěřím vlastním očím.😂

Satan osobně
Satan osobně
11 měsíců

To ze je Kaufland sracka sama o sobe každej ví, takze se neni cemu divit.Spadne rohlik na zem oni ho hodej normalne do prodeje a to je jeste slabi známá dělá v kaufu uz x let to co se ram deje by jste se nestacily ani divit.Ja osobne sem nasel v rohliku zapeceny popel od cigaret dobrou chuť:).

Vladimír
Vladimír
11 měsíců

Jsem zvědavý na ty sankce ale dovoluji se domnívat , že bude jen pořádková pokuta 1000.-kc,v tomto případě ruka ruku myje.je to firma, která má miliardové obraty na to je czpi krátká ,ta ukazuje svaly jen na drobné podnikatele.

Radomír
11 měsíců

A co čekáte , že myší budou žrát autodily v montovnách ? Vždy šly za potravina a dokud není trusu na pase pokladny tak klídek ! 😂