Jaké bylinky vám pomohou zatočit s nachlazením?

Je tu podzim – často pochmurné roční období, pro které jsou typické plískanice, první ranní mrazíky, ale také kýchání, kašlání a nejrůznější nachlazení, jemuž se ne vždy lze snadno vyhnout. Možná i vás děsí představa několika následujících měsíců, během kterých na nás budou bacily a viry číhat doslova na každém kroku a ustát jim dokážou jen ti nejsilnější z nás.

Bylinky, které pomohou, když jste nachlazení

Chřipky, nachlazení, angíny, rýma, bolesti v krku, vyčerpání – to všechno k podzimu tak nějak patří. Ne nadarmo se říká, že právě na podzim je nejvíce nemocných, které skolí nějaký bacil a donutí je ulehnout na lůžko s teploměrem v podpaží a hrníčkem horkého čaje v ruce.

Možná se to letos nevyhne ani vám. Stačí jet autobusem, kde vedle vás někdo kýchá, nebo se potkat s nachlazenou kolegyní v práci a problém je na světě dříve, nežli vůbec stačíte mrknout. Máme pro vás tipy na bylinky, které pomohou, až se o vás pokusí nějaký ten vir.

Uvidíte, že s našimi tipy s nachlazením zatočíte raz dva!

  • Heřmánek

    Jako první zmíníme heřmánek, protože právě on patří mezi hojně vyhledávané bylinky napomáhající nejen s nachlazením. Heřmánek je známý tím, že má protizánětlivé a dezinfekční účinky, užívá se buď ve formě čaje, v případě bolesti v krku jako kloktadlo. Zevně se dá použít jako obklad, například při bolestech hlavy.

  • Hluchavka

    Další oblíbená bylinka, která je známá pro své léčivé účinky, je hluchavka bílá. Ta se doporučuje při kašli, usnadňuje totiž vykašlávání. Celkově se dá použít při jakémkoli onemocnění horních cest dýchacích.

  • Bez

    Až onemocníte a dostanete horečku, vzpomeňte si na bez, ten je totiž oblíbený právě z toho důvodu, že dokáže snížit horkost v těle, proto se používá jako obklad, pije se jako čaj. Kromě toho, že snižuje horečku, má pozitivní vliv na zmírnění kašle, zároveň podporuje vykašlávání.

  • Šalvěj

    Mezi bylinky vhodné při nachlazení musíme zařadit i šalvěj. Ta se hodí pro léčbu rýmy, kašle, účinná je i při angíně nebo chřipce. Dobře uvolňuje dýchací cesty a urychluje jejich uzdravení.

  • Jitrocel

    Jako poslední mezi oblíbené bylinky napíšeme jitrocel, kterého si cenili již naši předci. V léčitelství se užívá již mnoho let, usnadňuje odkašlávání a své účinky prokázal i při léčbě chronických zánětů průdušek.

Autor: Nikol Bláhová

Jsem milující maminka malé princezny a zároveň kreativní duše, která ráda skrze své články předává čtenářům nové a zajímavé informace. Vystudovala jsem IT, ale má životní cesta se měla ubírat směrem psaní. Mým snem je napsat knihu - a nejen jednu. Zdraví má každý z nás jen jedno, proto bychom o sebe měli pečovat s láskou, budu ráda, když se díky mým článkům dozvíte něco užitečného.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments