Jaké jsou důvody vzniku akné na zádech?

Akné na zádech nemusí trápit jen jedince v pubertě, ale také již dospělé. Jedná se o estetický problém, který omezuje dámy i pány. Někteří se kvůli akné bojí v létě svléknout od plavek nebo nosit šaty odhalené na zádech. K odstranění této nepříjemnosti je nutné podstoupit různé kroky, které se u každého mírně liší. Podívejte se na základní pravidla, které je nutné dodržovat, abyste zamezili vzniku nových nevzhledných pupínků.

Hygiena je na prvním místě

Pokud vás akné trápí jen v horní části zad, zkuste se zamyslet, zdali i této části při mytí věnujete dostatečnou pozornost. Jestliže se věnujete nějakému sportu, a poté si ve sprše neumyjete mýdlem také záda, je možné, že právě zde je důvod problému. Akné se v příznivých podmínkách velice rychle množí a špatná hygiena  další tvorbě velmi vyhovuje.

Špatná péče

Stejně jako se věnujete výběru mastí a krémů na pleť, je nutné se zaměřit také na vhodné kosmetické produkty na akné. Volte masti s léčivým efektem a obsahem zinku, které seženete v lékárně nebo se o nich můžete poradit se svým lékařem. Tento produkt pak aplikujte pravidelně a věnujte problematickému místu dostatečnou pozornost a péči.

Nevhodné oblečení

Jedním z častých problémů je také volba špatného oblečení, konkrétně jeho složení. Zaměřujte se při kupování nových kousků zejména na co největší obsah bavlny, která kůži nedráždí. Ostatní umělé látky nedýchají, kůže se poté potí a vytváří perfektní prostředí pro nové pupínky.

Ložní prádlo

Nezapomínejte také často měnit své pyžamo a ložní prádlo. V posteli trávíte mnoho času, v noci se potíte a akné se tak rychle množí. Stejně jako u oblečení myslete na vzdušné a lehké materiály, ve kterých se budete cítit pohodlně.

Jídelníček

Nezapomínejte také na potraviny, které omezují vznik akné. Vyhněte se zejména rafinovanému cukru a naopak zvyšte příjem droždí, vitamínu B, hořčíku a zinku. Právě tyto látky vám pomohou s estetickou vadou bojovat.

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments