Lékař popsal způsob, jakým se vyhnout cukrovce. Zná ho překvapivě málokdo, i když je zásadní

Ačkoliv medicína udělala v léčbě cukrovky velké pokroky, stále bohužel musíme konstatovat, že zcela vyléčit ji nelze, jakkoliv už diabetici mohou vést poměrně kvalitní a plnohodnotný život. Samozřejmě za předpokladu, že se neobjeví komplikace. Přesto je třeba říci, že nejlepší je cukrovku vůbec nedostat a aktivně jí předcházet.

Není to nic těžkého

To pochopitelně zahrnuje vést zdravý životní styl, který nepřekypuje škodlivými potravinami a naopak zahrnuje dostatek pohybu. To ovšem slýcháme všude. Lékař Hussain Abdeh proto poradil i něco navíc, co velmi dobře pomáhá předcházet cukrovce. Nejde přitom o nic tak složitého. Stačí každý den vypít dostatečné množství vody. Ta totiž pomůže ledvinám s odplavením cukru, který v těle přebývá.

Správným pitným režimem docílíte toho, že se váš cukr sníží, i když bude dočasně vysoký. Studie už jednoznačně ukázaly, že lidé, kteří pijí dostatečné množství vody, nemají tak vysoké riziko rozvoje cukrovky,” uvedl doktor.

Foto: Shutterstock

Jak pomůže pohyb

Tím ale doporučení nekončí. Dostatečné pití je vhodné zkombinovat s pravidelným cvičením. Právě to totiž pomáhá tělu zvyšovat citlivost na inzulin, a to tak, že potom buňky dokáží zpracovat krevní cukr efektivněji. Právě rezistence vůči inzulinu je přitom příčinou cukrovky druhého typu. Fyzickou aktivitou proti ní tedy přímo bojujete. “V případě, že cvičíte, vaše svaly vám budou pomáhat přetvářet cukr v krvi v energii,” říká Abdeh.

Jak tedy vidno, lze doporučit správnou hydrataci organismu a také pohyb, který nemusí být nijak intenzivní, ale naopak by měl mít svou pravidelnost. Kromě toho byste neměli v takové míře konzumovat potraviny s vysokým glykemickým indexem, které tělo rychle zaplaví cukrem.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments