Letuška odhalila, co by lidé nikdy neměli dělat v letadle. Češi to ale dělají neustále

Léto je obdobím, kdy jsou letadla v permanenci a vozí dovolenkáře do jejich destinací u moře. Dostanou se tak do nich i lidé, kteří jindy nelétají a nemají s tím velké zkušenosti. Podle toho to pak také vypadá. Zatímco u běžných linek málokdy dochází k nějakým problémů, v případě charterových letů pro cestovky to někteří lidé často přehánějí.

Jakoby se řídili pravidlem “co není zakázáno, je dovoleno”. Jenže v případě letadel často platí i druhá sada pravidel, které sice nejsou vymáhány, ale je dobré na ně dbát, aby byl let pro všechny co nejpříjemnější. Upozornila na ně letuška Deanna Castro pro server InsideHook.

Do letadla nenoste kraťasy

Ačkoliv většina Čechů vyráží na dovolenou v kraťasech nebo krátkých šatech, doporučení je přesně opačné. Nohy byste měli mít zakryté, tedy nosit dlouhé kalhoty nebo šaty. Nevíte totiž, kdo na sedačkách seděl před vámi. Navíc je to vhodnější vůči lidem, kteří přijdou po vás.

Neopírejte se o okénka

Při pohledu do letadel vzlétajících z českých letišť obvykle uvidíte lidi, kterak se opírají o okénka. To ale není vůbec vhodné. Jde o jednu z nejšpinavějších částí letadla. Kromě toho, že to dělá spoustu lidí, i vy sami tak přispíváte k jejich ušpinění.

Foto: Shutterstock

Nohy a lokty mimo uličku

Zatímco ještě před časem chtěli všichni sedět u okénka, s přibývajícími lety lidem dochází, že i sedadlo do uličky má své výhody. Neměli byste se v něm ale přespříliš rozvalovat. Není vhodné, abyste měli nohy a lokty do uličky, protože mohou vadit ostatním cestujícím a palubnímu personálu v průchodu.

Držte se na straně

Nastupování do letadla je často velkým chaosem, protože do úzkého prostoru najednou vstoupí stovky lidí. Je proto důležité dodržovat základní pravidla. Když do letadla nastoupíte, co nejrychleji vyhledejte své místo a vstupte do své řady, aby ostatní po vás mohli projít. Rozhodně nezačínejte tím, že zůstanete v hlavní uličce a budete se například snažit umístit zavazadlo do prostoru nad vámi. Tím celý nástup pouze zdržíte. Vyčkejte, až všichni nastoupí a najdou svá místa.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments