Máte dostatek pohybu? 5 znaků, které vám tělo dá, když chce, abyste se více hýbali

V poslední době mnozí lidé pociťují dopady nedostatku pohybu. Zaměřte se na signály těla. To nám totiž dává najevo, když máme nedostatek pohybu. Sledujte těchto 5 znaků, kterými nám dává tělo najevo, že byste se měli začít více hýbat.

Zácpa

Cvičení je důležité i pro rozpohybování trávicího traktu a pravidelné vyprazdňování. Pokud trávíte hodně času vsedě, trvá vám mnohem déle, než se vaše jídlo posune přes tlusté střevo dál, což způsobuje zácpu. Pohyb zlepšuje činnost trávení a pomůže nám dokonce i obyčejné protahování pár minut. I zde zabere jóga.

Zapomnětlivost

Pokud máte pocit, že mnohem více zapomínáte a myšlenky vám unikají z hlavy, zkuste se přes den začít více hýbat. Mnohé studie potvrzují, že lidé, kteří vedou sedavý životní styl a mají nedostatek pohybu, vykazují změny v mozku. Právě fyzické cvičení zvyšuje schopnost soustředění a zlepšuje paměť.

Opuchlé oči

Sedavý životní styl je jedním z hlavních spouštěčů zadržování vody v těle. Delší pobyt v horizontální poloze způsobuje oteklé oči. Kvalitní spánek by měl být základem a pomáhá i jóga. Tlak na hlavu zvyšuje cirkulaci. Jakmile začnete do svého života více začleňovat pohyb, nateklé oči a váčky pod očima nebudou problém.

Foto: Shutterstock

Bolesti v kolenou

Pohyb je velmi prospěšný pro uvolnění kloubů. Cvičení pomůže zmírnit příznaky artritidy a pacientům se doporučuje absolvovat různá cvičení a hlavně protahování. Pravidelným cvičením se svaly zpevňují, nezatuhnou, zvyšuje se rozsah pohybu a stávají se pružnějšími. Díky cvičení se snižují i bolesti kolenou a jiných kloubů.

Chuť na sladké

Fyzická aktivita dokonale bojuje i s chutí na sladkosti a cukr. Zvyšuje příval energie a uvolňuje potřebné endorfiny, které způsobují pocity radosti a štěstí. To zase opakovaně snižuje chuť na cukr. Dostatek pohybu během dne zabraňuje tomu, abyste měli špatnou náladu, cítili úzkost a měli depresi.

Foto: Shutterstock, zdroj: Mayo Clinic

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments