Matrace je klíčem k plnohodnotnému spánku

Loading...

Lidské tělo potřebuje pro kvalitní regeneraci spánek, který by měl optimálně trvat sedm až osm hodin. Délka však není jediná veličina, která určuje jeho kvalitu. Na té se podílí několik dalších faktorů, jedním z nich jsou matrace. Pokud spíte na nekvalitní matraci, váš spánek nebude zdaleka tak prospěšný, jak by tělo potřebovalo.

Spánek nepodceňujte, bez něj nemůžeme fungovat

Ač je spánek samozřejmost, vnímáme ho jen málokdy. Nebo možná právě proto. Jeho kvalitou se příliš nezabýváme, přitom je pro nás životně důležitý. Beze spánku tělo nemůže normálně fungovat. Především mozek při spánkové deprivaci trpí. Výsledkem jsou nepříjemná rána, kdy nám třeští hlava. Špatně zvolená matrace je přitom velice častý důvod těchto stavů. Neustálé převalování, nepřirozená poloha těla a následné bolesti, to vše jsou důsledky zlého výběru matrace.

Vybírejte s ohledem na své tělo

Tvrdost matrace je parametr, který je poměrně zásadní a ovlivňuje nejen vaše zdraví, ale také její životnost. Měla by se odvíjet od vaší váhy, ideální je taková, která je z jedné strany měkčí, z druhé tvrdší. Strany můžete střídat podle svých aktuálních potřeb. Měla by mít dostatečnou cirkulaci vzduchu, aby se v ní neusadili roztoči, a pratelný potah opatřený antialergickou úpravou. Ortopedi doporučují matrace z kvalitních paměťových pěn, které se dokonale přizpůsobí linii těla a zajistí tak stabilní oporu páteře v průběhu celé noci.

Ložnicová parta pro dobrý spánek

Kvalitní matrace nejlépe funguje ve dvojici s lamelovým roštem, který by měl být v ideálním případě vyztužený v bederní oblasti. Do party přihoďte anatomický polštář, který zajistí stabilní a správnou polohu krku. Posledním členem ložnicového gangu by měla být kvalitní antialergická přikrývka. Nejlépe poslouží celoroční s dostatečně hřejivou výplní.

Pak už jen vyvětrat a dobrou noc.

Mohlo by vás zajímat

Loading...

Komentujte

avatar
  Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?  
Upozornit na