Mezizubní kartáčky jsou základem péče o chrup. Proč byste je měli používat?

Naše zuby jsou nejen velmi výrazným společenským znakem, nýbrž i ukazatelem celkového zdraví člověka. Přesně z toho důvodu patří mezi nejdůležitější oblasti, o které byste měli dennodenně adekvátně pečovat a při prvním náznaku problémů ihned navštívit specialisty. V každém případě platí, že prevence je mnohem levnější a příjemnější než následné operace. Jak se vyhnout potížím?

Skrytá zákoutí zubů

Ačkoliv dvojice v podobě klasického kartáčku a kvalitní pasty hraje jasný prim, v žádném případě nesmíte zapomenout ani na vhodné mezizubní kartáčky. I ty se nutně musí stát součástí vaší každodenní hygieny, protože se zvládnou dostat do velmi obtížných míst, která jsou často zodpovědná za nepříjemné zdravotní potíže.

Špatně udržované mezizubní prostory mívají v mnoha případech za následek ohromně bolestivé záněty, paradontózu a samozřejmě i nejrůznější kazy. Stačí se zeptat kteréhokoliv specialisty, jelikož ti dané následky řeší neustále. Častým kamenem úrazu je i volba adekvátních mezizubních kartáčků, jelikož v současné době jich na trhu existuje opravdu velké množství, přičemž ne všechny jsou šetrné k vaší sklovině a dásním.

Rozdílné potřeby

Základem všeho je koupě správné velikosti pro konkrétní osobu. Někomu vyhovuje velikost 0,5 milimetru, jiný ocení 0,7, zatímco lze klidně vsadit i na šířku 1,5 milimetru. Nevíte-li si rady, určitě se zeptejte svého zubaře nebo dentálního hygienisty.

Během používání se nemusíte obávat žádných složitých úkonů. Danou pomůcku stačí šetrně a šikmo k dásni zasunout do určené mezery, dokud nepronikne úplně skrz. Následně ji srovnejte do vodorovné polohy a vysuňte ven. Rozhodně netlačte a celý proces opakujte tak jemně, jak to jen půjde. Do každého otvoru stačí zasunout pouze jednou, tudíž vám péče nepotrvá déle než několik málo minut.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments