Nabídka matrací je široká. Vyberte si tu správnou

Spánek je jednou z nejdůležitějších součástí života, a tak bychom jeho kvalitu v žádném případě neměli podceňovat a naopak se ptát, co by ji mohlo zlepšit?

Máme pro vás jeden osvědčený tip – matrace. Často máme tendenci vybrat skvělou postel, výborný rošt a na to matraci v neodpovídající kvalitě. Připravili jsme pro vás rychlý přehled, který by vám měl pomoci v tom, abyste takovou chybu neudělali.

Pěnové matrace

Pěnové matrace jsou nejčastějším typem, protože jsou mimořádně univerzální a vyznačují se velkou mírou komfortu. Jde o vhodný typ pro každodenní použití, a to i do polohovacích postelí, protože jejich pěnové jádro je pružnější než jiné typy. Nejpoužívanější pěnou je PUR, která je cenově sice dostupnější, alemá nižší životnost a komfort. Pokud hledáte ideání pěnu, která má dlouhou životnost, vysokou tvárnost, komfort, prodyšnost, tak doporučujeme HR studenou pěnu. Špičkové parametry mají matrace z líné pěny – tedy kombinace ze spodní nosné části ze studené, nebo PUR pěny a horní části z líné pěny s paměťovým efektem. Matrace v této kombivnaci se dokáže dokonale přizpůsobit kontuře lidského těla a dokonale ho obkopíruje.

Pružinové matrace

Pružinová matrace je doporučená spíše na občasné přespání, protože díky pružnému jádru nabízí omezené tvarovací schpnosti. Komfort u pružinových matrací zajišťuje opět pěna. Bonelové pružiny jsou vyrobené z kovového drátu, mají tvrdší povrch a jsou cenově velmi dostupné. Zvolit můžete ale i takzvané taštičkové pružiny, kdy každá pružina je uložená v tenkém obale (taštičce), což matraci zajišťuje stabilitu a tichost. Taštiček je v matraci velké množství, a tak se lépe přizpůsobí tělu. Bohužel v obou případech je problém v nesourodosti materiálů, kdy se kovové pružiny časem prořezají do pěny a fakt, že je třeba všechny vrstvy k sobě přilepit, tím matrace ztrácejí prodyšnost.

Zdravotní matrace

Pakliže máte zdravotní problém nebo jen chcete svým zádům dopřát to nejlepší, jsou tu pro vás připraveny zdravotní matrace. Zdravotní matrace jsou takové, které svují pružností a tvárností dokáží obkopírovat tvar lidského těla a podepřou páteř v její přirozené poloze. Důležitá je i vhodná tuhost, matrace může být zdravotní, ale pokud si vyberete příliš tuhou, nebo naopak příliš měkkou matraci, tak se již zdavotní nestává.

Přistýlkové matrace

Pro ještě lepší pohodlí při spánku můžete zvolenou matraci doladit přistýlkovou matrací neboli topperem, tedy vrchní krycí matrací vyrobené z pěny. Obvykle se používá pro změkčení velmi tvrdé matrace, případně doplnění standardní matrace o paměťovou funkci. Topper také prodlouží životnost spodní matrace.

Tipy: Jak pečovat o matraci

  1. Životnost vaší matrace výrazně ovlivní kvalita roštu. Dobrý rošt pruží, pomáhá nést zatížení a umožňuje odvětrání matrace zespodu.
  2. Jednou měsíčně je vhodné matraci vysát. Odstraníte tak usazený prach.
  3. Chránič matrace prodlouží její hygienickou životnost a zamezí jejímu ušpinění. Můžete ho také pravidelně prát.
  4. Na své matraci trávíte přibližně 8 hodin denně. Nešetřete na ní!

Pokud hledáte místo, kde spolehlivě najdete tu správnou matraci ve velmi dobré kvalitě a za rozumnou cenu, doporučujeme vaší pozornosti internetový obchod Spime.cz , který se vyznačuje velmi širokou nabídkou. Velkou výhodou je skutečnost, že obchod je napojen na vlastní výrobu matrací ze značkových pěn. Obchod také pravidelně zařazuje matrace do akcí.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments