Obědy za 45 Kč pro každého. Nová služba funguje po celé České republice. Češi jsou nadšení, ušetří kvanta peněz

Ceny v České republice v minulých dvou letech vyletěly do nečekaných výšin. Kdybyste předtím někomu řekli, kolik dnes budou stát potraviny a celá řada služeb, v žádném případě by vám nevěřil. Číslo inflace je přitom jedna věc, to jsou statistické hrátky. Ovšem reálně zvýšené náklady jsou věc druhá. Málokde se přitom projevují tak přesně jako v takzvaných obědových menu.

Velká vlna zdražování

To byla v Česku svého druhu instituce. Kolem poledne se vždy lidé z kanceláří vydávali do okolních restaurací, aby se zde kvalitně najedli. Umožňovala jim to cena, která u těchto jídel zřídkakdy překračovala 100 Kč. V minulých pár letech se to ale změnilo a dnes je třeba za takový oběd zaplatit alespoň 200 Kč. Ceny se utrhly a někdy vyžadují dokonce ještě více.

Právě tady vidíme, jak moc se skutečně zdražilo. V obědu totiž máte započtenou celou řadu věcí, ať už je to práce, energie nebo samotné suroviny. Když se tedy objeví místo, kde se můžete najíst výrazně levněji, obvykle je mimořádně oblíbené a lidé ho berou útokem.

To se teď přihodilo i nové službě, která se jmenuje Výprodej hotových jídel. Dostupná je na řadě míst České republiky. Má podobnu menších stánků, kde se vydávají hotová jídla, která se připravují v profesionálních kuchyních. Ve stánku si je koupíte, odnesete domů a tam zkonzumujete.

Naprosto neuvěřitelná je však cena těchto jídel. Na výběr jich je vždy hned několik a liší se mimo jiné i cenou. Vždy je tu alespoň jedno, které seženete za cenu do padesátikoruny. V pátek 14. června to byla například vepřová pikantní směs s rýží, která přišla na 49 Kč. Ovšem někdy se objeví i plnohodnotná jídla za 45 Kč.

Nabídka hotových jídel, která byla v nabídce v pátek 14. června 2024. / Foto: Výprodej jídel

Za ty peníze ani neuvaříte

Další pokrmy jsou lehce dražší. Třeba pštrosí vejce s bramborem a červenou řepou, což je velmi lákavé jídlo, stála 79 Kč. Vídeňský guláš s kolínky byl k mání za 57 korun a luxusní XL řízečky z vepřové panenky a bramborovým salátem za bezkonkurenčních 85 Kč. K dispozici jsou také různé polévky, saláty a dezerty.

Já už nikam jinam nechodím. Tady vaří opravdu skvěle a za pár korun. Mohu si to dovolit i z důchodu. Takhle levně bych doma nikdy neuvařila,” říká paní Libuše, která si zrovna kupovala oběd pro sebe a svého manžela ve stánku v Chomutově. Tato služba je ale k dispozici i v dalších městech České republiky, jako je Praha, Most nebo Mělník.

Čtěte také: Globus už to přehání. Za kuře účtoval 700 Kč. Až doma zákazník zjistil, co mu provedli

Je třeba upozornit na to, že prodej jídel začíná už ráno, kdy se začínají u stánků tvořit fronty. Není výjimkou, že už mezi desátou a jedenáctou hodinou je vyprodáno. Ono není divu, takto levná jídla zkrátka jinde nenajdete. Není ale problém se stavit pro jídlo ráno, odnést si ho do kanceláře a tam si ho ohřát.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
12 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Petr
Petr
26 dní

Ono taky jde o to jak velkou porci a v jaké kvalitě za tu cenu zákazník dostane.

Magda
Magda
1 měsíc

No to by mě zajímalo kde a přesně v kterých městech určitě zase někde ve velkých městech jenom mají takové privelegia.V menších městech se to stát nemůže jako třeba Krnov.

Josef
Josef
1 měsíc

To máte ceník z parlamentu že jo

Hastepkl
Hastepkl
1 měsíc

Na ono to bude pro velice malou část lidí je to pochopitelné ostatní ať platí, nevadí mi platit, když je kvalita samozřejmě ne 150korun za nějaký předražený hnus

Bohuslav
Bohuslav
1 měsíc

v pohodě. Lidi pro to zajdou, sami odnesou, ohřejí si to doma ve své mikrovlnce na svém nádobí, sami se obslouží, umyjí po sobě nádobí, na WC si zajdou doma. Proč by to nešlo ?

Pavel
Pavel
1 měsíc

1 apríla už bylo.

Nikol
Nikol
1 měsíc

Pobočka v Plzni asi zatím není ne?? 😀 Nebo jsem ji aspoň u nás nikde neviděla.. 😀

Last edited 1 měsíc by Nikol
Josef
Josef
1 měsíc
Reply to  Nikol

Jen počkej až budeš v důchodu jo ty se ho vlastně ani nedožijes cha cha cha

Marcel
Marcel
1 měsíc

No a přesně pro tento typ strávníků, nemá smysl pracovat. Raději darovat, nebo vyhodit.

Bohuslav
Bohuslav
1 měsíc
Reply to  Marcel

vyhodit

Alena
Alena
1 měsíc
Reply to  Marcel

Jste ubožák bez citu, je mi vás líto.

Robert
Robert
1 měsíc
Reply to  Marcel

Hlupaku