Okurková voda je nenápadný zázrak. Zlepší pleť, posílí kosti a pomůže zhubnout

Okurková voda nás v létě osvěží, obsahuje mnoho vitaminů, minerálů a má velmi pozitivní účinky na naše tělo. Prospívá i unavené pleti, zvyšuje odolnost proti virům a bakteriím, posiluje imunitu a organismu opravdu prospěje.

Okurka obsahuje vitaminy A, B, C, D, K, minerály, jako je na draslík, měď, vápník i fosfor, ale i kyselinu pantotenovou. Okurková voda podporuje funkci ledvin a močového měchýře. Příprava okurkové šťávy vám navíc zabere jen pár minut.

Okurková voda

Vezměte si 1 až 2 salátové okurky, citron či limetku, pár lístků máty a 2 litry neperlivé vody. Salátovou okurku omyjte, nakrájejte na tenčí plátky i se slupkou a zalijte vodou. Do vody vymačkejte citron či limetku. Nakonec přidejte lístky máty a nechte nápoj v lednici nejlépe přes noc odležet, aby se propojily chutě. Ideálně ho nechte odstát přes noc.

Pro snadnější hubnutí

Pokud držíte dietu, pravidelné pití okurkové vody zajistí dostatečnou hydrataci organismu. Pocitově budete nasycení a nebudete se zbytečně přecpávat. Budete jíst méně a hubnout. Navíc podpoříte metabolismus. Hlad totiž je převlečená žízeň.

Pro detoxikaci organismu

Okurková voda je skvělý detoxikační nápoj a zbaví tělo toxinů. Okurky obsahují lutein, betakaroten, apigenin a vitamin C. Tyto antioxidační látky vám pročistí tělo. Mají pozitivní vliv na ledviny a močový měchýř. Budete mít více energie a cítit se fyzicky i psychicky svěží.

Pro svěží pleť

Okurková voda je skvělá na suchou a unavenou pleť, kterou vyživí. Obsahuje vitamin A, který zpevňuje pokožku, je bohatá na betakaroten, který pleť chrání před ultrafialovým zářením i kyselinu pantotenovou pro zklidnění pleti.  Vitaminy B a K pleť navíc dokonale rozzáří.

Pro zdravé kosti

Po celý život je třeba si udržovat kosti v dobré kondici, jinak nám hrozí mnoho onemocnění kostí a kloubů, jako je osteoporóza. Řídnutí kostí je způsobeno nedostatkem vápníku. Okurková voda obsahuje vitaminy C, D a K, které nám pomohou vápník vstřebat i udržet zdravé kosti.

Pro výživu svalů a posílení srdce

V okurce je i křemík, který je nezbytnou součástí mnoha enzymů, pomáhá při tvorbě pojivové tkáně u kůže, vlasů i nehtů, kterým dodá pevnost a pružnost. Kromě pevnosti našich kostí nám okurková voda dodá spoustu energie, posílí trávení a pomůže nám posílit srdce před tréninkem nebo fyzickou námahou.

Foto: Freepik

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments