Paní Elizabeth má v bytě příjemně i bez klimatizace. Naučila se skvělý fígl. Nechápe, proč se Češi dobrovolně tak paří

Zatímco dříve se lidé na léto těšili, protože poskytovalo příležitost odhodit přebytečné vrstvy oblečení a vyrazit k vodě, v posledních letech jakoby by před tímto ročním obdobím převládaly obavy. Opakovaně už se totiž stává, že do České republiky dorazí vlna veder, případně hned několik takových, které lze jen obtížně vydržet.

Klimatizaci nepotřebujete

Pochopitelně, kdo má tu možnost a zrovna čerpá dovolenou, jistě může vyrazit k vodě, kde mu i tak bude příjemně. Ale co lidé, kteří v těchto tropických vedrech musí pracovat nebo být doma.

Pokud máte s vedry problém, možná byste se mohli inspirovat u těch, kterým se to podařilo nějakým způsobem vyřešit. Jistě, jako řešení číslo jedna se nabízí použití klimatizace, ovšem tu nemá zdaleka každý, a i ten, kdo ji má, s ní musí v současné době nakládat opatrně. Tyto přístroje totiž spotřebovávají velké množství elektrické energie, která je velmi drahá.

Proto je lepší volit spíše osvědčené postupy, které nic nestojí, a přesto jsou podobně úspěšné. Jeden takový nabídla paní Elizabeth, která pochází z Anglie, ale už několik let žije v České republice.

Foto: Shutterstock

Osvědčený postup

Vždy, když udeří tahle hrozná vedra, vezmu všechny ručníky, co mám, namočím je v pořádně studené vodě a rozvěsím všude po bytě. To byste nevěřili, jak příjemné ovzduší to vytvoří, i když je venku opravdové parno,” uvedla pro AAzdravi.cz paní Elizabeth. Sama bydlí v Praze, která je velmi rozpálená. V bytě má ale příjemně.

Když však přijdu k některé z českých kamarádek, mám problém u ní vydržet. V bytě má totiž klidně třicet stupňů a nic s tím nedělá. Popravdě nechápu, jak v tom někdo může vůbec existovat,” říká Elizabeth, která kamarádkám svůj fígl prozradila, ale ony ho většinou nechtějí ani vyzkoušet a rovnou ho zavrhují s tím, že nebude fungovat. Jenže opak je pravdou, ono to opravdu zabírá

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Výživová poradkyně a dlouholetá autorka článků se zdravotní tematikou.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Adeli
Adeli
13 dní

Asi je zvyknutá na bordel a nevadia jej všade uteráky. Nám áno.

Karel
Karel
13 dní

Paní Elizabeth objevila Ameriku a vy s ní. 😂😂😂😂

Mário
Mário
13 dní

To rozhodně nedoporučuji, sice už se nebudete cítit jako na poušti, ale jako v deštným pralese a to je ještě horsi, je vlhko a do toho horko, ale tak chapu ze v Anglii sou na vlhko zvyklí

Renata
Renata
13 dní

Tak takový nesmysl rozvesit všude ručníky a budu mít být samy ručník super 😀 vyzkoušela jsem ale bohužel to nepomáhá bydlím v podkroví a toto nezabírá to co píše paní je absolutně nesmyslné 😂

Last edited 13 dní by Renata