Pokojové rostliny zalévám už pouze pivem. Pokud to uděláte také, budete svědky zázraku

Už jste někdy zkoušeli zalévat kytky pivem? Možná vám to připadá jako bláznivý nápad. Ale čtěte dál! Dozvíte se, že pivo může vašim rostlinkám opravdu prospět!

Zbylo vám doma pivo?

V českých domácnostech se asi příliš často nestává, že by pivo zůstalo nevypité, ale jednou za čas k tomu přece jen může dojít. Třeba nevyužijete celou lahev, když jste potřebovali pivo při vaření, nebo vám zbylo ve sklenicích po nějaké oslavě.

Zvětralé pivo nemusíte vylévat, ale použijte ho jako zálivku pro svoje pokojovky. Je plné draslíku a dalších důležitých živin, které vaše rostliny ocení. Pivo byste měli nechat odstát alespoň dva dny a ještě ho naředit s vodou, abyste zneutralizovali negativní dopady alkoholu a naopak využili všechny důležité minerály. Takto vylepšená zálivka zajistí, že vaše rostliny budou dostatečně vyživené, plné sil a porostou jako z vody.

Rostliny potřebují i vápník

Tak jako pro lidské tělo je i pro rostliny důležitý vápník – a často se jim ho nedostává. Můžete ho doplnit třeba rozdrcenými skořápkami od vajíček, které byste stejně jinak vyhodili. Buď je můžete nalámat na menší kousky a přidat do substrátu nebo je rozdrtit na prach, který přidáte do odstáté zálivky – rostliny už si z toho vezmou, co potřebují.

Poněkud překvapivé může být, že pokojovky potřebují i draslík a síru – ty nejlépe dostanou z obyčejných sirek. Jednou za čas zkuste pár sirek zapíchat hlavičkami dolů do květináče. Uvidíte, že vašim pokojovkám prospějí.

Nezapomeňte na lógr

Tenhle trik zná hodně lidí – kávová sedlina může vašim domácím rostlinám i výpěstkům na zahradě opravdu prospět. Stejně byste to vyhodili, takže proč nepoužít lógr pro hnojení květin? Nechte ho vysušit (je důležité, aby sedlina nezačala plesnivět, protože plíseň by mohla napadnout i rostlinu) a následně ho nahrňte k rostlinkám. Opět platí, že rostlina si z něj vezme, co bude potřebovat.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments