Politici omezují hazard, ale sázky na volby jsou velice oblíbené

O víkendu se uskutečnily komunální a senátní volby. V komunálních volbách se rozhodlo o obsazení zastupitelstev v naprosté většině českých měst a obcí a v těchto dnech již probíhají povolební vyjednávaní. Vedle komunálních voleb se uskutečnilo i 1.kolo voleb do senátu. Senátoři se volili ve 27 obvodech a ve dvou již je rozhodnuto. Jiří Drahoš na Praze 4 a Jiří Čunek ve Vsetíně získali přes 50% hlasů a zajistili si senátorské křeslo na příštích 6 let.

Ve zbývajících 25 obvodech proběhne v pátek 12. a v sobotu 13.10.2018 druhé kolo senátních voleb. Nejvíce postupujících do 2.kola mají ve svých řadách ODS a hnutí ANO, jejichž kandidáti mají šanci uspět shodně v 10 obvodech. Pokud se podíváme podrobněji na výsledky 1.kola senátních voleb 2018, tak zjistíme, že velkými favority na dolní komoru sněmovny jsou poražení z prezidentské volby Marek Hilšer a Pavel Fischer. Oběma chybělo hodně málo, aby se z postupu radovali již v prvním kole.

Politika a hazardní hry a sázky

Ať již volby do senátu dopadnou jakkoli, tak nejde nezmínit jeden zajímavý paradox. Většina politiků bojuje proti hazardu. Někteří z vlastního přesvědčení, ale většina spíše proto, že jim to může získat kladné politické body, protože podle průzkumů většina obyvatel je proti hazardnímu hraní. Je však třeba si uvědomit, že pod loterijní zákon spadá například i číselná loterie Sportka či Eurojackpot nebo oblíbené kurzové sázky. A právě loterie a kurzové sázky na volby jsou stále populárnější. Ono se ale není čemu divit, když sázkové kanceláře jako Fortuna či Tipsport nabízejí štědré bonusy a zájemci si mohou vsadit za několik tisíc úplně zdarma.

Popularita sázek na volby

Sázky na volby jsou v posledních letech stále populárnější. Na rozdíl od sportovních sázek totiž nejsou sázkaři v nevýhodě, pokud jde o informace a statistiky. U voleb nemají bookmakeři sázkových kanceláří zdaleka tolik informací. Mohou vycházet pouze z dostupných volebních výzkumů a svého subjektivního hodnocení. Právě zde bývají sázkaři úspěšnější, což se naplno ukázalo ve druhém kole prezidentských voleb, v nichž Miloš Zeman porazil Jiřího Drahoše.

Podobně mohou sázkové kanceláře dopadnout i ve druhém kole senátních voleb nadcházející víkend. V některých senátních obvodech se vypsané kurzy během dvou dnů výrazně změnily, takže se dá očekávat řada překvapení.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments