Proč se vyplatí mít úrazové pojištění?

Úrazové pojištění je občanskoprávní pojištění, které vás ochrání v případě, že dojde k náhlému úrazu, ať už jste kdekoliv. Proč se vyplatí mít úrazové pojištění a jaké si vybrat?

Úrazové pojištění zajistí vás i vaše blízké

Úrazové pojištění je ve skutečnosti rozsáhlé pojištění. Zahrnuje ochranu před úrazy a komplexní lékařskou péči. Někteří pojistitelé rozšiřují oblast působnosti této pojistky i na asistenční služby. Abyste si vybrali co nejlevnější pojištění, využijte srovnání životního pojištění.

Jedná se o vynikající řešení, zejména pro rodiny. Úrazové pojištění se od klasického v mnoha ohledech liší, ale jeho nejdůležitější výhodou je ochrana před náhlými a neočekávanými událostmi. Kromě toho prakticky nevyžaduje vždy tak podrobný pohovor jako například v případě životního pojištění, ačkoli v jeho podmínkách zahrnuje úrazové pojištění i lékařskou péči.

Pokud dojde k smrti úrazem či k trvalé invaliditě, získáte patřičné odškodnění. Každý úraz znamená nemalý zásah do vašeho života, vašich cílů a plánů. Omezí jak možnost výdělku, tak často zvyšuje životní náklady. Úrazové pojištění vám pomůže se s důsledky úrazu spolehlivě vypořádat. Proto toto pojištění nepodceňujte. Sjednat lze samostatně nebo v balíčku se životním pojištěním.

Vyberte si vhodné úrazové pojištění

Úroveň ochrany musí být přizpůsobena vašim potřebám. Je těžké předvídat vše, ale určité situace lze předpokládat s vysokou pravděpodobností. Při používání úrazového pojištění věnujte pozornost rozsahu lékařské péče a pomoci. Podívejte se, v jakých situacích jsou aktivovány a ve kterých bude pojištění zbytečné a prostředky nebudou vyplaceny. Musíte zjistit zda vaše úrazové pojištění funguje po celém světě, ať už nás tedy chrání během cesty, např. na zahraniční dovolenou. Lze si sjednat jak krátkodobé tak dlouhodobé úrazové pojištění.

Úrazové pojištění má mnoho připojištění:

Smrt úrazem – v případě, že pojištěná osoba zemře na následky úrazu, pozůstalí dostanou od pojišťovny vyplacenou sjednanou částku.

Trvalé následky úrazu – Částka plnění je určena pojišťovnou podle zdravotního stavu pojištěné osoby.

Tělesné poškození a invalidita následkem úrazu – je sjednáváno na třetí a nejhorší stupeň invalidity, které určuje česká legislativa.

Denní odškodné při úrazu – toto připojištění je vhodné pro krytí menších i větších úrazů, kdy pojištěná osoba obdrží denní dávku za každý den pobytu v nemocnici i při pracovní neschopnosti.

Úrazové pojištění je možné si sjednat samostatně. Hodí se nejen pro jednotlivce, ale také různé skupiny jako jsou školy, školky, tábory či sportovní soustředění. Pojistit lze osoby od 0 do 75 let, lze pojistit jak děti, tak zaměstnance.

Úrazové pojištění je vhodné zejména pro profesionální sportovce, podnikatele a zaměstnance. Oto pojištění vás bude chránit v případě dlouhé pracovní neschopnosti a umožní vám financovat rekonvalescenci a každodenní život během ní. Zajistěte sobě i své rodině slušné živobytí v případě nepředvídaných událostí.