Restaurace, kterou doporučil Pohlreich, se vážně “vyznamenala”. Nedobré jídlo a děsivá obsluha. Strhněte nálepku!

Úroveň gastronomie a zejména potom té restaurační se v posledních letech v České republice jednoznačně zvýšila. Může za to mimo jiné velmi oblíbený pořad Ano, šéfe, kterým provázel notoricky známý šéfkuchař Zdeněk Pohlreich. Ten si vždy posvítil na nějaký podnik, který byl obvykle plný nešvarů. Často ho ale dokázal povznést na lepší úroveň, i když ne vždy se to povedlo.

Něco není v pořádku

V případě restaurace Kamenný vrch v Chomutově byl úspěšný, tedy alespoň se to tak jevilo z televizní obrazovky. Ačkoliv měl podnik problémy, nakonec se ukázalo, že by to mohl být neobroušený diamant. Skončilo to ostatně udělením cenné šéfovy nálepky, kterou se restaurace dodnes pyšní na svých vchodových dveřích.

V případě restaurací se ovšem mohou věci poměrně rychle měnit. Ostatně, řada podniků z televizní série dnes už neexistuje a další spíše živoří. Kontrolní návštěvu v Kamenném vrchu teď provedl youtuber známý jako Starej Fotr. Ten se na místo vydal se svým kamarádem Honzou, aby ochutnali, zda se to tady náhodou nezkazilo.

Bohužel už příchod a usazení naznačilo, že tady něco není v pořádku. Venku se na stolech válel nepořádek a navíc se ukázalo, že restaurace otevírá až v půl druhé, což je poněkud zvláštní. Těžko tak stihne obědy a odpoledne nebývají zase tak nabitá. Ale budiž.

Foto: Shutterstock

Tohle se nedělá

Dvojice návštěvníků nicméně seděla nešťastně u stolu i poté, co už měla mít restaurace otevřeno. Nakonec nevydrželi a šli se zeptat dovnitř, kde jim bylo sděleno, že venku se neobsluhuje. Celý podnik přitom zel prázdnotou a přitom se nikdo ani neobtěžoval hostům venku říct, že zahrádka je bez obsluhy, natožpak aby se udělala výjimka.

Jak se přitom ukázalo později, bez obsluhy je to jen pro někoho. Jakmile totiž přišli štamgasti, najednou servírka ochotně běhala venku a přijímala od nich objednávky. Od nových hostů ale nikoliv. To by se nemělo stávat v žádné restauraci.

Dvojice hostů si nakonec dokázala objednat jídla. Šlo o variaci na katův šleh a krkovici. Ani jeden z pokrmů nesnesl přísnější měřítka. Krkovice byla tuhá, kaťák zase přetékal kečupem, a to tak, že se skoro nedal jíst. Přílohy byly pochopitelně rozmražené polotovary. Restaurace si však za tyto pokrmy neváhala účtovat vysoké částky. Jedno jídlo přišlo na více než 250 korun, přestože bylo podprůměrné.

Starej Fotr proto se svým společníkem musel konstatovat, že tady se úroveň hodně pokazila. Restauraci vůbec nelze doporučit. Špatné je jídlo i obsluha. Ceny pak neodpovídají tomu, co dostanete. Nálepku od mistra Pohlreicha by tedy tento podnik měl strhnout.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments