Slavná česká herečka dopadla hodně špatně. Je bez koruny a nemůže vyrazit ani na dovolenou

Právě probíhající filmový festival v Karlových Varech zase jednou ukázal, kolik peněz se ve filmovém průmyslu točí. Všechno bylo dokonale blyštivé a hvězdy zde hýřily po nocích. Ovšem zdání může klamat. Mnozí naopak mluví o tom, že toto řemeslo je akorát tak naleštěnou bídou.

Dobře se má jen někdo

Reálně se vyplácí jen několika málo vyvoleným, ať už režisérům, producentům nebo hercům, kteří si mezi sebou dohazují role a nikoho dalšího do tohoto uzavřeného kruhu nepouští. To jsou všichni ti Hřebejkové, Geislerové, Mádlové a další.

Řada herců naopak dře bídu s nouzí, přičemž nejpatrnější je to na těch starších generacích. Těžké časy postihly také slavnou českou herečku Jaroslavu Obermaierovou, která si takzvaný “sluníčkářský” okruh filmového průmyslu rozzlobila svými názory, a tak už jí neobsazují. Přesto se tu a tam v nějaké té roli mihne, za což je velmi ráda.

Ale mělo by to takto být? Proč nemůže Obermaierová žít ze svého důchodu? Vždyť jí je 78 let a odpočinek by si zasloužila. Namísto toho musí neustále pracovat, aby vůbec poplatila nájem a všechno ostatní. V tomto smyslu už se negativně vyjadřovala v dobách energetické krize, přičemž od té doby se u ní nic moc nezměnilo.

Takhle to dál nejde

Nedokáže si prý představit, jak by mohla vystačit s obyčejným důchodem, a všechny, kdo to takto mají, obdivuje. Finanční problémy má totiž i když pracuje. “Já si nestěžuji. Mám, co mám. Pravda ale je, že kdybych nehrála, asi přežiji, ale dovolenou na Maledivách si asi už nedopřeji,” uvedla smutně pro server Životvčesku.cz.

Svým způsobem jde ale příkladem, jak by se to asi tak mělo v dnešní době dělat. Ostatně, i stát vyzývá seniory, aby si přivydělávali, respektive zaměstnance, aby do důchodu neodcházeli tak brzy a raději pracovali déle. Ne ve všech profesích to ale jde. Ta herecká je ještě nejpříznivější. Však se podívejte na Jiřinu Bohdalovou, která září i v době, kdy už jí táhne na stovku.

Čtěte také: Slavný český herec je na dně. Rozházel miliony, je v bankrotu a musí se živit lopatou

Každopádně platí, že řada důchodců to má opravdu velmi složité, což herečka přiznává. Sama doufá, že bude moci hrát i v dalších letech a že se neocitne na samotném okraji zájmu, což jí bohužel hrozí.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
11 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Kindl
Kindl
16 dní

Pane redaktorem, jste už trapný. Tento článek již čtu poněkolikáté. Já mám důchod 16000 a musím vyjít. Nás takových je daleko víc a nikdo o nás nepíše a nelituje nás .
Paní si mohla našetřit a ne vše rozházet. Je na každém jak se zařídí.
Jak si může stěžovat , když si ještě přivydělává. Kdyby pracovala rukama, tak by již v těchto letech byla neschopná si přivydělávat.

Kyty
Kyty
16 dní

Co to píšete za obludnost. Už téměř rok mluvíte jak je na tom slavná herečka Jaroslava Obermaierová špatně. Nebudu rozepisovat co vlastní, je to její věc. Ale kdyby nevydělávala tak by to neměla. A upřímně, celý život jsem pracovala, ale na Maledivy jsem neměla. Maledivy jsou výsadou lidí s vyšším příjmem financí.

Marobarva
Marobarva
16 dní
Reply to  Kyty

Přesně tak.Kdysy jsem tuto dámu měla ráda ve filmech, dnes je nechutná jen z tohoto důvodu. Napsala jste to pravdivě.👍🤦

Alena
Alena
16 dní

Nedávno se psalo, že si koupila byt a zároveň je vidět v televizních reklamách…. takže…kecy….

Jana
Jana
17 dní

Co to tady chcete lidem namluvit, paní Obermaierová hraje v Ulici jednu z hlavních rolí už pomalu 20 let, točí reklamy a vydělá si nemalé peníze, není ro tak dlouho, co novináři psali, že si vydělala několik milionů, protože má za natáčecí den to, co si mnozí nevydělají za měsíc , to že podporuje svého neschopného synáčka je její věc, ale ať si nestěžuje, že nemá na dovolenou. Za reklamy taky nemáte zrovna málo, tak nás neoblbujte, vážená paní Obermaierová. Pláčete na špatném hrobě.

Zdenek
Zdenek
16 dní
Reply to  Jana

Přesně, odporný lživý článek. Pochybuju, že o něm paní herečka ví. Myslím si, že autorka si text vycucala z prstu.

Eva
Eva
16 dní
Reply to  Zdenek

👍👍

Kyty
Kyty
16 dní
Reply to  Zdenek

To víte že ví. Vždyť byla v TV před Vánocemi s redaktorem na vánočních trzích v Praze – Staroměstské náměstí a tak si stěžovala veřejné. Takže žádné že o tom možná ani neví.

Květa
Květa
16 dní
Reply to  Zdenek

Jsem stejného názoru. Tento článek se uveřejňuje stále dokola. Paní herečka měla v Praze byt,aby kvůli práci nemusela dojįždět. Ten údajně prodala a bydlí se syn postiženým synem na své chalupě.

Eva
Eva
16 dní
Reply to  Jana

Nechápu, proč se neozve pro ty lži. Mě by tyto články urážely.

Alena
Alena
16 dní
Reply to  Jana

Líp bych to nenapsala.