Tito lidé by měli pravidelně konzumovat vlašské ořechy. Zjistěte, zda mezi ně patříte

Všelék ve slupce, kde i Popelka našla štěstí. Řeč je o vlašských ořeších, které jsou bohaté na mastné kyseliny. Prospívají mozku, nervovému systému i srdci. Pravidelná konzumace dokáže zlepšit paměť a snížit hladinu cholesterolu.

Prospěšné látky ve vlašském ořechu

Vlašské ořechy mají protizánětlivé účinky, jsou zdrojem kvalitních bílkovin a nenasycených tuků. Obsahují vitamíny, minerály a železo. Mají vysoký obsah vitamínu B, prospívají vlasům, nehtům i pokožce.

Pro lidi s rizikem infarktu

Všichni, u kterých je diagnostikováno onemocnění kardiovaskulárního systému, by měli ořechy zařadit do denního jídelníčku. Bezpochyby by měly doplnit jídelníček těch, kteří už srdeční infarkt prodělali. Pokud máte vysoký krevní tlak, vysokou hladinu cholesterolu nebo cukrovku, jsou ořechy jasnou volbou.

Když budete ořechy konzumovat každý den, snížíte riziko infarktu o polovinu. Denní dávka odpovídá jedné hrsti ořechů.

Senioři s bystrou myslí

U seniorů se stále častěji objevují potíže s pamětí. Tomu se dá předcházet pravidelnou konzumací vlašských ořechů. Už po jednom měsíci se můžete těšit na zlepšení paměti, zpomalení projevů Alzheimerovy choroby a lepší kognitivní funkce.

Foto: Shutterstock

Pro studenty a duševně pracující

Ano, i mozek mladých lidí potřebuje správnou výživu. Pokud jste studentem ve zkouškovém období, vědeckým pracovníkem nebo osobou s trvale vytíženou myslí, pak na konzumaci ořechů nesmíte zapomínat. První účinky se projeví po měsíci pravidelné konzumace, proto začněte včas.

Ořechem proti depresi

Trápí vás úzkosti, stres, deprese? Jste často nervózní a podráždění? Pak vám hrst vlašských ořechů denně přinese rovnováhu nervové soustavy a zklidnění mysli. Bioaktivní látky vám rychle zlepší náladu.

Prevence proti rakovině

Obsah některých látek v ořechu by mohl být účinnou prevencí proti rozvoji rakovinného bujení. Vsaďte na vlašské ořechy v případě, že je ve vaší rodině genetická predispozice rakovinového onemocnění.

Foto: Shutterstock, zdroj: TheHealthy.com

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Vlasta
Vlasta
2 let

Mimochodem Popelka měla lískové oříšky, ne vlašské.