Ušetřete při vaření tisíce korun na energiích, s tímhle pomocníkem to opravdu jde

Ceny energií dosahují nebeských výšin a téměř každý hledá možnosti, jak a kde ušetřit. Jedním z míst, kde se dá ušetřit nejen na energiích, je kuchyně. Ano, přípravě jídel věnujete denně spoustu času a velká část výdajů je spojena právě s touto činností.

Možná vás to překvapí, ale i při přípravě oblíbených pokrmů můžete výrazně ušetřit. Pomůže vám s tím pomalý hrnec.

Co je pomalý hrnec

Pomalý hrnec je šikovný pomocník pro přípravu v podstatě jakýchkoliv pokrmů. Jeho kouzlo tkví v tom, že do něj naskládáte všechny potřebné ingredience pro vybraný pokrm, hrnec zapnete a jdete si po svém. Pomalý hrnec pak v rozmezí 3-10 hodin (proto pomalé vaření) pokrm bez nutnosti jakéhokoliv vašeho zásahu připraví a uvaří za vás.

Proč si ho pořídit?

Pomalé hrnce mají celou řadu výhod. Mezi ty nejpřínosnější patří především úspora energie. Hrnce na pomalé vaření byly navrženy a zkonstruovány tak, aby maximálně šetřily spotřebu energie. Většina pomalých hrnců má spotřebu přibližně jako jedna žárovka. V porovnání například s varnou deskou v kuchyni je to až 30× méně. 

Úspora energie ale není jedinou výhodou. Obrovskou výhodou je také úspora času. Při pomalém vaření nemusíte u hrnce vůbec být. S nadsázkou se dá říct, že jídlo připravíte i během spánku. Hrnec večer zapnete a můžete jít na kutě. Ráno na vás bude čekat hotový oběd, jehož přípravou byste jinak strávili celé dopoledne.

Mezi další výhody pak patří velice jednoduché ovládání, které zvládne každý a šetrné a především zdravé vaření bez tuků.

Pro koho je pomalý hrnec vhodný?

Pro kohokoliv. Ano, prakticky tady neexistují žádná omezení. Pomalé hrnce jsou vhodné pro singles, páry, pro maminky na mateřské, které neví, kam dřív skočit, pro studenty, kteří nemají čas na kuchtění, pro celé rodiny, ale i pro seniory, pro které je postávání v kuchyni úmorně dlouhé.

Co v pomalém hrnci připravíte?

Cokoliv, na co si vzpomenete. Na internetu existují tisíce receptů od dezertů, přes výborné polévky, úžasné vývary, hlavní chody, až po přepuštěná másla, marmelády a mnohé další. Nemusíte se ničeho bát a klidně můžete i experimentovat. Fantazii se meze nekladou.

Pomalý hrnec je něco, co vám v kuchyni nejen výrazně ušetří, ale také usnadní práci. Uvidíte, že až ho vyzkoušíte, budete stejně jako stovky dalších lidí nadšeni. Navíc to může být i skvělý dárek pro vaše blízké, nemyslíte?

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments