V Česku je další otrávené maso. Už úplně všude. Supermarkety si libují, jak na tom vydělávají majlant

Před pár měsíci se do českých obchodů začalo ve velkém dostávat maso, u kterého byla zjištěna značná problematičnost. Státní zemědělská a potravinářská inspekce hned několikrát hlásila, že v něm zjistila salmonelu, což je jedna z nejhorších věcí, které se mohou v případě masa stát.

Maso se přebalí

Šlo přibližně o pět různých případů, přičemž hned v několika z nich hrála hlavní roli dodavatelská společnost WE Trade. Toto kuřecí maso přitom pocházelo ze sta procent z Ukrajiny. Pokud jde o české chovy, žádný takový problém letos evidován nebyl.

Před dovozem kuřecího masa z této země přitom varovala i Agrární komora České republiky nebo čeští drůbežáři. Podle nich jsou tyto chovy v zoufalém stavu a zdaleka nesplňují přísné podmínky, které jsou kladeny na ty tuzemské. Je přitom velkou otázkou, proč z nich české supermarkety maso dovážejí.

Respektive, tato otázka má jasnou odpověď. Důvod je ekonomický. Toto pochybné maso nakoupí velmi levně. Navíc dojde k přebalení na Slovensku, takže se tváří bezproblémově a může být prodáváno za poměrně vysoké ceny. Každopádně, dalo by se očekávat, že poté, co se ve velké míře objevily problémy, od této praxe obchodní řetězce upustí. Jenže se tak nestalo.

Foto: Shutterstock

Případ jako přes kopírák

Státní zemědělská a potravinářská inspekce teď hlásí další zjištěný případ, který se týká znovu obchodního řetězce Tesco, který už u tohoto produktu jednou totožný problém měl. A shodou okolností je to zase ten samý dodavatel, a sice společnost WE Trade.

V kuřecích prsních řízcích Tesco se tedy opět našla salmonela. Bohužel ale opět došlo k tomu, že kontrola doběhla až zpětně, a tak jsou tato masa s datem použitelnosti 28. září a 12. října 2023 již prodána a podle všeho zkonzumována.

Z tohoto pohledu je třeba vnímat naše nedávné doporučení, abyste raději žádný produkt od společnost WE Trade nekupovali. Kdo se jím řídil, nemohlo se mu nic stát.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
32 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Miloslav
Miloslav
7 měsíců

Maso z ukrajiny

Miloslav
Miloslav
7 měsíců
Reply to  Miloslav

Když prodávají řetězce potraviny o kterých vědí, že ohrožuje zdraví zákazníků tak by měly být proti nim použity sankce jako proti lidem, kteří ohrožují ostatní šířením nebezpečných nemocí. Poprvé uvalením exemplární pokuty a při dalším porušení odebráním licence. Pak by si prodejci opravdu dali pozor a kvalita potravin by značně stoupla. To by ale musela chtít vláda a antimonopolní úřad. Těm je to bohužel jedno, hlavně když mají svá korýtka a nějací lidé jim mohou být ukradení.

Hal
Hal
5 měsíců
Reply to  Miloslav

Velký omyl, žádné pokuty. Co je v životě nejcennější hned po svobodě? ZDRAVÍ. Mé je nevyčíslitelné, není tolik peněz na zemi, kolik bych žádal za špičku článku prstu. Toto považuji za důvod k tomu, aby jim tam rozzuřený lid, naběhl s pochodněmi.

Růženka
Růženka
7 měsíců

Jak jakože doporučujete aby jsme toto maso nekupovali ????🤔Proč Tesku nezakážete ho prodávat ?A protože je to podruhé tak likvidační pokuty !!!!Mně tohle hlava nebere !!!

Eva
Eva
7 měsíců

Nechápu český národ opravdu se většina chová jako blbá ovce a proto si k nám každý dovolí cokoli.Lidi neblbnete!!!!Maso z marketu je trochu levnější ale špatne.KUPUJTE RADEJI ZA TROCHU VETSI CENU COKOLIV OD NASICH PESTITELU!!!!!Dříve se jedlo maso jednou týdně dnes u většiny i třikrát denně.Sakra seberte se a začněte používat mozek správným směrem,nenechte se od kdejakeho pitomce neustale manipulovat PROBUTE SE !!!!!

Simona
Simona
7 měsíců

Řetězce neskutečná verbež a lidi jsou tupí, že to nevidí, věří jim ty akční slevy a dobrovolně je podporují 🤦🏼‍♀️Přitom se stačí zajímat, ale nejhorší vlastnost Čechů je pohodlnost a lenost a v tom tkví celonárodní problém!

Pospisil
Pospisil
7 měsíců

Co lidi chcete,co jste si zvolili to máte!Když nás zastupují naší představitelé,kterým jde jenom o vlastní zájmy,tak co se divíte a lidí jsou tak hloupí,že jim stále věří ty jejich průpovídky a lži!Toto jde napříč celým politickým spektrem-at je to Petr nebo Pavel.Stale jen “kecy a kecy”a skutek žádný!Nás potřebují jenom,když jsou volby,aby se udržely “u koryta a nebo přišli ke korytu”.V této banánové republice nikdo ua nic nezodpovida,akorát tomu odpovídá jejich Plat a dividendy či výsluhy,,,!

Simona
Simona
7 měsíců
Reply to  Pospisil

👍

Alena
Alena
7 měsíců
Reply to  Pospisil

Přesně tak

Szwarc
Szwarc
7 měsíců

To je krásně ČR posílají na Ukrajinu miliardy a Ukrajinci nás přes západ chtějí zlikvidovat. Nejdřív závadné obilí a teď i kuřecí. Naštěstí nakupujeme v Polsku. Poláci si ten ukrajinský hnůj nenechají nakydat do obchoďáku.

Alena
Alena
7 měsíců
Reply to  Szwarc

👍

Libor
Libor
4 měsíců
Reply to  Szwarc

Mafie vrahů jedná stále podle vzoru udat a ukřižovat Ježíše, osvobodit vraha a lupiče barabase, z té vraždy človeka si udělali koryto, kšeft, živobytí, turistickou atrakci s prodejem suvenýrů, upalovali reformátory, vědce, bylinkářky, knihy, otrokáři, kolonialisté, piráti, zneužili náboženství k ovládnutí světa ohněm a mečem. Proto se jim tak líbí musulmani kde se vraždí,upaluje, kamenuje, sekají ruce a hlavy, znásilňují. Jako házeli přez palubu spoutané otroky když nefoukalo a neměli pro ně vodu a jidlo, tak mafie poslala do Ruska lenina, Trockého a vlaků revolucionářů, nás jim mafie mnichovskou zradou přidala. Když zdrhali tak nás nechali stalinovi. Hitler je jméno… Číst vice »