V Česku je další otrávené maso. Už úplně všude. Supermarkety si libují, jak na tom vydělávají majlant

Před pár měsíci se do českých obchodů začalo ve velkém dostávat maso, u kterého byla zjištěna značná problematičnost. Státní zemědělská a potravinářská inspekce hned několikrát hlásila, že v něm zjistila salmonelu, což je jedna z nejhorších věcí, které se mohou v případě masa stát.

Maso se přebalí

Šlo přibližně o pět různých případů, přičemž hned v několika z nich hrála hlavní roli dodavatelská společnost WE Trade. Toto kuřecí maso přitom pocházelo ze sta procent z Ukrajiny. Pokud jde o české chovy, žádný takový problém letos evidován nebyl.

Před dovozem kuřecího masa z této země přitom varovala i Agrární komora České republiky nebo čeští drůbežáři. Podle nich jsou tyto chovy v zoufalém stavu a zdaleka nesplňují přísné podmínky, které jsou kladeny na ty tuzemské. Je přitom velkou otázkou, proč z nich české supermarkety maso dovážejí.

Respektive, tato otázka má jasnou odpověď. Důvod je ekonomický. Toto pochybné maso nakoupí velmi levně. Navíc dojde k přebalení na Slovensku, takže se tváří bezproblémově a může být prodáváno za poměrně vysoké ceny. Každopádně, dalo by se očekávat, že poté, co se ve velké míře objevily problémy, od této praxe obchodní řetězce upustí. Jenže se tak nestalo.

Foto: Shutterstock

Případ jako přes kopírák

Státní zemědělská a potravinářská inspekce teď hlásí další zjištěný případ, který se týká znovu obchodního řetězce Tesco, který už u tohoto produktu jednou totožný problém měl. A shodou okolností je to zase ten samý dodavatel, a sice společnost WE Trade.

V kuřecích prsních řízcích Tesco se tedy opět našla salmonela. Bohužel ale opět došlo k tomu, že kontrola doběhla až zpětně, a tak jsou tato masa s datem použitelnosti 28. září a 12. října 2023 již prodána a podle všeho zkonzumována.

Z tohoto pohledu je třeba vnímat naše nedávné doporučení, abyste raději žádný produkt od společnost WE Trade nekupovali. Kdo se jím řídil, nemohlo se mu nic stát.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
31 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Wolf
Tomáš Wolf
2 měsíců

Majitele WE Trade zavřít do basy až by zčernal a též zavřít vedení Tesca a byl by pokoj

Květa
Květa
2 měsíců

Proč dovoz masa z Ukrajiny není zakázán! Jak má spotřebitel poznat, že je v něm salmonela? A obchodní řetězce toto závadné maso nakupují a nabízejí k prodeji. Tím nás ohrožují na zdraví a životech. Dříve bylo kuřecí maso bráno za dietní. Za komunistů se toto nestávalo !! Chce se mě z toho zvracet.

Jiří
Jiří
2 měsíců
Reply to  Květa

A není toto maso určeno pouze pro důchodce. Vždyť Jurečku z toho bolí hlava a neví co těmi důchodci dělat. Zatím aspoň první krok je to pokrácení důchodu.

Kyty
Kyty
2 měsíců
Reply to  Jiří

Kdyby ty důchodci celý svůj život nepracovali. Tak vy by jste nejspíše žili v jeskyni, honili liščí ocas a vařili na ohni. Přestaňte se do nich navážet. Oni pracovali a mnozí více jak 40 let.

Alena
Alena
2 měsíců
Reply to  Kyty

Přesně

Josef
Josef
2 měsíců

Obchodní řetězce v česku mají velkého ochránce jmenuje se Tomáš Prouza . On by za ně dýchal velký obhájce vysokých cen!. Tyto řetezce si to dovolí pouze v česku u nich doma by jim zrušili podnikání raz dva ,ale tam si to nedovolí.
Když někdo vydělává miliardy nemůže dostávat statisícové pokuty ty je nebolí. Jenže u nás se jich všichni bojí. No prostě ČESKÉ OVCE …….

Jiří
Jiří
2 měsíců
Reply to  Josef

Nemám s ním nic společného

Iva
Iva
2 měsíců

Nekupovat to. Ale Češi to koupí, protože je to levnější.

Knak
Knak
2 měsíců

A přitom je to tak jednoduchý. Ať si ten sajrajt UK-čka sprásknou sami a Tesco okamžitě zavřít a tý firmě co to sem vozí vzít licenci. A ty vejry co tu firmu vedou si pěkně pohlídat aby nemohly dostat živnosťák ani na výkop kanálů.

Josef
Josef
2 měsíců

Co máme dělat, když to nikdo nekontroluje

Knak
Knak
2 měsíců
Reply to  Josef

Číst to,co je napsáno na obalech toho sajrajtu.,

Iva
Iva
2 měsíců
Reply to  Josef

Nedávno prodával Lidl kuřecí řízky za 114 Kč, potom zlevnil na 99kc za 1 kg. Bylo poraženo v Polsku, baleno na Slovensku a původ neznámí. Tak si vemte jaký to musí být hnus, když se vyplatí to porážet a balit jinde. Ale když to lidé koupí, tak se nedivme, že se to k nám i nadále dováží. Češi holt sežerou všechno. Šílené

Milan
Milan
2 měsíců
Reply to  Iva

Protože jsme popelnice Evropy a nikomu to nevadí.

Kyty
Kyty
2 měsíců
Reply to  Iva

A vy jíte co? Nejste Česka?

Miroslav
Miroslav
2 měsíců

Jak to může vláda dopustit, asi jim na zdraví našich občanů nezáleží

Mirek
Mirek
2 měsíců

Ať to dají do parlamentní budovy jako oběd když to dovolí ti naši zákonodárci chtěl bych vědět jestli by to jedli?

Milan
Milan
2 měsíců

Proč to nedávají do nějakých prodejen které budou viditelně označené aby ti podporovatelé věděli kde si tu mňamku mají nakoupit. Takhle to můžou koupit i normální lidi.

Jaroslav
Jaroslav
2 měsíců

V Tesku Valašské Meziříčí je stále ukrajinské kuřecí k prodeji a ještě něco jak fikane označené z vrchu co vidí zákazník ani zmínka o původu zespodu nálepka chov ukrajina hodně lidi to přehledně .

Kyty
Kyty
2 měsíců
Reply to  Jaroslav

Jak je možné když tam zuří válka, že vyvážení své produkty jako maso jakékoliv, vejce, zeleninu a jiné. To to tam není asi tak zlé Jan nám tady malují.

Alena
Alena
2 měsíců
Reply to  Kyty

👍