Vyčistit zuby od nevzhledného plaku můžete i doma. Stačí správně zvolená banánová slupka

Víte, že banány jsou druhým nejkonzumovanějším ovocem na světě? Prvenství jim dokázala sebrat už jen jablka. Banány jsou navíc jedním z nejvýživnějších a také nejléčivějších plodů naší planety.

Tohle oblíbené exotické ovoce pečlivě uschované v přirozené a navíc hygienické slupce, obsahuje celou řadu vitamínů skupiny B, C a E, minerální látky, jako draslík, hořčík a mangan i vlákninu, která blahodárně harmonizuje naše trávení. Slupku od banánů nevyhazujte do koše. Využít ji můžete třeba na čištění zubů.

Banánová slupka na bělení zubů

Bělení zubů je čím dál více oblíbeným zákrokem, za který platíme stomatologům a zubním hygienistkám. Dokonale bílý chrup ve sněhobílé barvě je známkou zdraví, vitality, krásy a atraktivity. Až si příště dáte sladký banán, nevyhazujte jeho slupku. I slupka obsahuje vysoké množství draslíku, hořčíku a manganu, které lze použít na odstranění skvrn a bělení zubů. Nejvhodnější je banán ve fázi střední zralosti, který je na koncích trošku zelený, kdy optimální dávka draslíku lépe zesvětluje.

Jak na bělení zubů

Otevřete banán a proveďte peeling od spodního konce slupky směrem nahoru. Zabráníte banánovým vláknům, aby se vám dostaly do mezizubních prostor. Pak pomocí ustřihnutého malého kousku vnitřní kůry jemně třete zažloutlý chrup 2 minuty na každém zubu. Pak zuby potřete zubní pastou a vypláchněte si ústa.

Jedlá soda i jahody

Zkuste rozmačkat jahodu a 1/2 lžičky jedné sody. Vytvořte pastu a naneste na zubní kartáček. Jahodovou masáž dásní a čistění zubů provádějte 5 minut. Protože banány i jahody obsahují přírodní cukr, bělení pomocí nich neopakujte častěji než 1x týdně.

Kurkuma, soda a kokosový olej

Při bělení zubů můžete vyzkoušet i pastu vytvořenou z kurkumového prášku, jedlé sody a kosového oleje. Po promíchání směs naneste na zubní kartáček a krouživými pohyby čistěte každý zub 2 minuty.

Foto: Shutterstock

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments