Zkušení pěstitelé dávají do květin skořici. Má to velmi jednoduchý důvod

Skořice na zahradě pomáhá s mnoha pěstitelskými úspěchy. Uspěje i tam, kde jiné metody selhávají. Oblíbené koření tak použijete pro několik užitečných záležitostí.

Nejen koláče a dezerty

Když se řekne skořice, většina z nás si představí lahodné koláčky, buchty, dezerty, nebo kávovou šlehačku ozdobenou touto voňavou plodinou. Čínská skořice, cinnamomum cassia, se používá při mnoha příležitostech, ovšem nejvyšší kvality dosahuje pravá cejlonská skořice, tedy cinnamomum verum. Ta se totiž používá i v tradiční přírodní medicíně. Má dezinfekční a protiplísňové účinky, které oceníte nejen při tvorbě pokrmů. Skořice pomáhá i na zahradě.

Pryč s mravenci

Mravenci na zahrádce znamenají jediné – brzy se zde objeví i mšice. Mravenci si mšice chovají, jelikož využívají jejich sladký nektar. Máte na pozemku mravence? Snažte se ochránit místa, kudy vstupují na záhonek nebo do skleníku. Stačí posypat kraj vašeho oblíbeného území skořicí. Například dětské pískoviště tito nepříjemní návštěvníci rozhodně nenavštíví. Kromě odpuzení mravenců si zajistíte také přírodní dezinfekci.

Komáři se nedostaví

Oblíbili si váš domov komáři? Odpuzení tohoto nepříjemného hmyzu můžete podpořit i tím, že si na stůl položíte misku s vodou, do které přidáte mletou skořici. I ve venkovních prostorách se vám tento trik bude skvěle hodit.

Foto: Shutterstock

Plíseň nikdo nechce

O plíseň v květináči se rozhodně nikdo neprosí. Když zde na povrchu vytvoříte poprašek skořice, plíseň se neobjeví. Přírodní dezinfekční vlastnosti skořice oceníte i při každém přesazování. Pomáhá totiž nejen bojovat s plísněmi a bakteriemi, ale také se stará o správnou regeneraci kořenů.

Skvělý růst řízků

Zakořenění čerstvých řízků je potřeba podpořit. Jedná se o kritickou dobu v období růstu rostliny. Na papírový ručník nasypejte skořici a poté v ní namočte špičku sazeničky. Tužkou vyznačte dírku na nové sazeničky do země, poté do hlíny vložte mladé řízky. Skořice ochotně pomůže s tvorbou nových kořínků, dezinfikuje řez a chrání sazeničky před napadením houbami.

Skořice zkrátka na zahrádku patří. Zkušení pěstitelé se umí postarat o to, aby byla prospěšná mnoha plodinám.

Foto: Shutterstock, zdroj: Dengarden

Autor: Tomáš Kavka

Redaktor serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments