Na angínu bez antibiotik? Zkuste pěstovat angínovník

Jako je rýmovník účinný na rýmu, tak si můžete v domácnosti pěstovat rostlinku, která pomáhá při mnoha zdravotních problémech a poradí si i s angínou. Právě díky tomu získala svůj název – angínovník. Že ji ještě neznáte? V Čechách zatím není tolik rozšířená, přitom její účinky jsou obdivuhodné. K čemu je dobrá a s čím si dokáže poradit?

Angínovník čínský – krásná léčivka

Možná už jste tuto rostlinu viděli v zahradnictví. Možná jste se u ní i zastavili, abyste si prohlédli její krásné dekorativní oranžovo-červené květy, které připomínají květy lilií. Angínovník je okrasná rostlina pocházející z Číny, ale kromě toho, že hezky vypadá, umí také léčit.

Co angínovník léčí a které části této rostliny jsou důležité

I když vám možná bude líto tuto krásnou rostlinu otrhávat a ničit, využijte toho. Nebojte se, vše doroste zpátky. Při léčení z angínovníku použijete listy, konkrétně konce mladých čerstvých lístků a v sušené podobě pak listy, oddenek i semena.

Velmi účinný je angínovník na hlasivky, na hojení sliznic a při angíně. Obsahuje látky rozpouštějící hleny, proto je skvělým lékem proti kašli a zánětech horních cest dýchacích. Pomáhá při virových onemocněních, revmatismu, snižuje horečku a potlačuje zánět.

Angínovník však dokáže pomoci i při nadýmání a zácpě. Díky tomu, že je močopudný, využijete ho při léčení ledvin, močových cest a účinný je prý i při nádorových onemocněních.

Jak angínovník dávkovat?

Angínovník představuje poměrně rychlou formu pomoci při výše uvedených obtížích. Stačí utrhnout konec mladého listu a chvíli ho žvýkat. Doporučuje se žvýkat maximálně 30 sekund šestkrát denně. Při žvýkání sice pocítíte nepříjemné pálení v krku, ale to je dáno antiseptickými účinky rostliny. Po rozžvýkání rostlinu vyplivněte, nepolykejte!

Autor: Sabina Huřťáková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments