Čechy ve velkém vyhazují u moře z hotelů. Mají totiž jeden velký nešvar

Lidé se letos těší na dovolenou více než kdy jindy. Po dvou letech, kdy bylo cestování omezené, si ji totiž teď mohou užít skutečně naplno. Zároveň to představuje možnost útěku před domácími problémy, kterých neustále přibývá. Jde pochopitelně především o zdražování.

Za lepší cenou mohou být problémy

A tak také mnozí hledají co možná nejvýhodnější zájezdy. Za tímto účelem používají nejrůznější srovnávače a vyhledávače, které jim často najdou velmi zajímavé ceny. Není výjimkou, že do jednoho hotelu jsou k dispozici zájezdy za zcela rozdílné ceny. Je to pochopitelně dáno pořádající cestovní kanceláři.

Oproti tomu cestovní agentura agreguje všechny nabídky, a to často i od německých cestovních kanceláří. Jak se ale ukazuje, v tom může být letos zakopaný pes.

Českým cestovkám se totiž nelíbilo, že jejich český trh je kanibalizován německou nebo jinou cizokrajnou konkurencí. Zatímco dříve bylo při rezervaci německého zájezdu alespoň nutné odlétat právě z Německa, dnes už tomu tak často není a cizí cestovky vypravují lety i z Prahy, protože zjistily, že zde mají velkou poptávku.

Pravdou také je, že tyto cestovní kanceláře obvykle dokáží nabídnout lepší cenu než ty české. Je to dáno lepší vyjednávací pozicí vůči hotelům. Ovšem české společnosti na to zareagovaly. S hotely v cílových destinacích sice nevyjednaly výhodnější ceny, ovšem alespoň s nimi uzavřely exkluzivitu, což může značně ztížit život těm, kdo si do takového hotelu objednají zájezd s německou cestovkou.

Foto: Shutterstock

Tady vás neubytujeme, slyší lidé

Množí se tak případy, kdy Češi dorazí do hotelu, kde jim však lakonicky oznámí, že je prostě neubytují, protože přijeli s německou cestovkou a oni mají uzavřenou exkluzivní smlouvu o spolupráci s některou z velkých českých cestovek.

Ve dvě ráno jsme dorazili do zarezervovaného hotelu v Turecku, ale tam mi řekli, že nás neubytují, protože jsme Češi a přijelo jsme se špatnou cestovkou. V tu chvíli jsem vůbec nechápala. Každopádně jsme tu v křesle museli přečkat až do rána, kdy jsem kontaktovala cestovní agenturu. Ta nám po několika hodinách byla schopna sehnat náhradní hotel, ale spokojena tedy vůbec nejsem,” uvedla pro AAzdravi.cz paní Martina, která s manželem a dětmi takový příběh prožila.

Lze proto doporučit, aby si lidé při rezervaci zájezdu s německou cestovní kanceláří sehnali co možná nejvíce informací a snažili se dopředu zjistit, zda je nemůže něco podobného postihnout.

Skutečnost, že Češi rezervují své zájezdy rezervují u německých cestovních kanceláří, lze považovat za určitý nešvar zdejšího turistického ruchu. Toto chování totiž dále podlamuje vyjednávací pozici českých cestovek, které potom už vůbec nemají sílu získat lepší ceny.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
15 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jakub
Jakub
2 let

Nešvar?? Já bych řekl kapitalismus. Kdo by si vybral dražší dovolenou a horší služby?? Možná autor článku……

Daniel
Daniel
2 let

Ano,v únoru jsme frčeli z Norimberka do Egypta s Reise.de pro dva za cenu jednoho,a protože jsme byli jako němci,tak se jako o němce postarali od obědů na pláži,až po all inclusiv v celém kompleksu

Petr
Petr
2 let

Češi opět dokazují že jejich menazrane marže musí být velké. A když to není 100% tak pláčou. Němec podniká 50 let je spokojen Čech by Němce chtěl za jeden den nejen dohonit ale dokonce predbehnout v zizku. To je podnikání v Česku po listopadu 89.

Jitka
Jitka
2 let

To je zase článek!!!

Heinz
Heinz
2 let

Je to protipravni v EU a pravděpodobně jen blbost.

Michal
Michal
2 let

Létám každý rok s němcem. Dovolená co v německu stojí 60k je u našich agentur za 90k. Letos přesně rozdíl 34k. A to mají němci vždy v hotelu zajištěné lepší pokoje a vůbec služby komplet. Takže buď, ať se dorovnají sousesedům a nebo, ať si 💩💩💩

Tomas Krmicek
Tomas Krmicek
2 let

Tahle blbost vyšla v poslednim měsíci už 3x. Ani jednou nebyla opřena o jediný konkrétní fakt, vždy jen jakási paní ta a ta nekde prespala v křesle, protože nejela s českou cestovkou a k tomu stále stejný titulek, že Češi jsou hromadně vykazováni z hotelů. Tipoval bych to na hodně hloupou marketingovou akci nějaké zoufalé české cestovky

Jiří kuchta
Jiří kuchta
2 let

Jaký nešvar ? Němci nabízejí za nižší cenu mnohem vyšší úroveň servisu i po stránce delegátů. Mají levnější letiště která jsou blíže jak Praha.

Václav
Václav
2 let
Reply to  Jiří kuchta

Naprosto souhlasím

Václav Moravec
Václav Moravec
2 let

To je sviňárna. Chápu že mají uzavřenou exkluzivní smlouvu ale to, že tam někdo přijede a má tam zajištěnou rezervaci a najednou ho tam neubytujou tak jakože dobrý no

Jaroslav
Jaroslav
2 let

Nemožnosť koupit si zájezd, kde mě to vyhovuje, jednoznačně považuji za diskriminaci. To je, jako bych si nemohl nakoupit zboží ve vedlejší čtvrti, ale musel nakupovat byť dražší zboží v domovské čtvrti.

Cindy
Cindy
2 let
Reply to  Jaroslav

souhlas