Češi před usednutím na záchod začali kontrolovat mísu. Stává se totiž, že z ní vykoukne nezvaný host

I když je to opravdu velmi vzácný jev, může se stát, že se i ve vaší záchodové míse objeví myš. Zní to tedy trochu jako z hororového filmu. Myš nebo potkan vylezou potrubím až do vaší mísy a kousnou vás do zadku. Je takový příběh vůbec reálný? Může se živá myš opravdu objevit až ve vašem záchodě?

Technicky vzato to možné je. A mnohde se to opravdu stalo, i když tyto příběhy se odehrávají častěji v Austrálii a Americe než v Česku. Vnitřek trubek totiž není úplně hladký a myši i potkáni jsou uzpůsobeni svislému lezení po takřka hladkých površích.

Potkani milují kanalizaci

Také jsou znamenitými plavci. Mohou tedy snadno vlézt do kanalizace a doplavat až k našim toaletám. V kanalizaci se cítí bezpečně. Jsou tmavé, vlhké a nehrozí v nich žádné nebezpečí. Navíc se v nich často dá najít i něco k snědku. Proto je dobré, nesplachovat do záchodu žádné jídlo. Hlodavci se totiž řídí čichem, který je může zavést do obytných domů i restaurací.

V podstatě jim nelze zabránit v přístupu do kanalizace. Můžete jim ale zabránit, aby se kanalizací dostali až k vám domů a vylezli ven vaší záchodovou mísou. Existují totiž ventily, které nedovolí, aby se cokoli fyzického vrátilo potrubím zpět.

Myš umí šlapat vodu i 3 dny

Pokud byste objevili v záchodové míse myš nebo jiného hlodavce, jedná se o extrémně vzácný jev. Můžete se s ním ale setkat, pokud je vaše kanalizační potrubí v havarijním stavu. Nebo po silných deštích, kdy je systém zaplaven.

Myš totiž umí zadržet dech až na 3 minuty a dokáže šlapat vodu i 3 dny. Obecně se ale hlodavci vyhýbají hladkému potrubí z PVC a takovému, které je pro ně příliš široké. Mají totiž rádi stísněné prostory.

Foto: Shutterstock

V případě, že by vás tato událost potkala, nabízí se otázka, co s takovým objevem dělat? Lze živou myš opět spláchnout do záchodu? Není to příliš dobrý nápad. Jednak se bude snažit vyskočit ven ještě před spláchnutím a také se pravděpodobně v potrubí dokáže udržet. A bude se vracet. Lepší je v takovém případě volat instalatéry.

Je dobré si uvědomit, že pokud se myš objevila ve vaší koupelně nebo na záchodě, pravděpodobně se tam dostala otvorem ve zdi nebo podlahou.

Pozor na šváby

Spíše než myši a potkani se k vám toaletou nebo odpadem v dřezu dostanou švábi. Ti totiž v kanalizaci běžně žijí. Mají tam dostatek potravy i vodu a prolézt kanalizací až k vám je pro ně poměrně jednoduché.

Hady a ještěrky v našich klimatických podmínkách v záchodové míse pravděpodobně nenajdete. A pokud by se vám to stalo, s největší pravděpodobností se bude o jednat o nějakého zatoulaného sousedova mazlíka.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments