Dali si v Chorvatsku lehký oběd v restauraci. Když číšník přinesl účet, doslova oněměli

Neustále se množí zprávy o tom, že to hoteliéři a restauratéři v Chorvatsku letos doopravdy přehnali. Mnozí lidé, kteří se do této malebné země s krásným mořem teprve chystají, tomu přesto stále odmítají uvěřit. Těší se na to, že si na své dovolené dopřejí. To je ale skutečně vyjde opravdu draho.

Past nejen na turisty

Pokud jste dosud odmítali uvěřit, možná vás přesvědčí příhoda, která se udála v Chorvatsku doslova před pár dny. Obětí vysokých cen se navíc nestal žádný turista, nýbrž Chorvat. Ten nicméně neváhal a se svým příběhem se podělil s webem Riportal, který o všem přinesl zprávu.

Každé leté je to pořád ten samý příběh. Znechucení lidé nám posílají účtenky z restaurací po celém Chorvatsku. Ovšem ta dnešní je všechny strčila do kapsy,” uvedl v článku web, který ukázal účet z kavárny jménem Kavana Wagner, která se nachází v Opatiji.

Zákazník se spolu se svými přáteli usadil k lehkému obědu. Pravda, udělal chybu, když si nevyžádal jídelní lístek s cenami, který nebyl na stole k dispozici. Rovnou si objednal podle nabídky na tabuli, přičemž očekával, že ceny budou přiměřené. Tedy vyšší s ohledem na lokalitu, ale držící se v rámci nějakých mezí.

Foto: Shutterstock

Nepochopitelné ceny

To se ale nestalo. Celkový účet dosáhl částky téměř 1800 korun, přičemž na něm byl jen dvakrát kuřecí sendvič, tři croissanty a šest malých nápojů. Nejdražší položkou byl právě club sendvič, který stál 120 kun za kus, tedy více než 400 korun. Za čtvrtinku vody si restaurace naúčtovala 35 kun, tedy 120 korun. Káva a cola stály ještě více.

Pokud si říkáte, že jde jistě o absolutní výjimku, potom vězte, že podobné zprávy se v této sezóně rychle množí. Média přinesla také případ ženy, která si dala v jednom bistru džus a cider s tonikem. Celkem zaplatila v přepočtu téměř 600 korun.

Ačkoliv takové ceny stále neplatí všude, je jednoznačné, že se v Chorvatsku zdražilo plošně. Návštěva restaurace je už velmi drahým zážitkem, a to ani nemusíte narazit na podobné vychytralce. Ti ale dokáží dovolenou opravdu velmi znepříjemnit.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Výživová poradkyně a dlouholetá autorka článků se zdravotní tematikou.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
44 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Liza
Liza
1 měsíc

Bohuzel je to kruta realita. Vratili jsme se z Chorvatska a dlouho se tam jiz neukazeme. Cena za pizzu 600,- kc? Rada si kvalitu priplatim, ryby a morske plody, ale pizza? Zkuste tam zavitat a pak mi napiste😉… rozhodne volime Recko nebo Spanelsko… ceny mozna podobne, ale more a sluzby nekde jinde💪🏼

Iris
Iris
1 měsíc
Reply to  Liza

Když nevíte, kam v Chorvatsku jet, aby se vám toto nestalo, tak opravdu raději jeďte jinam – pokud jezdíte do profláklých destinací na pobřeží, tak se nedivte.

Robin
Robin
1 měsíc
Reply to  Iris

A kam byste tak chtěl jet. Do hor? Vy jste jelito, nebudete dělník??

Josef
Josef
1 měsíc

Tak do Chorvatska jezdit nikdo nemusí,jezdete na Mácháč a máte to skoro zdarma 😉

Pepe
Pepe
1 měsíc
Reply to  Josef

Machac je drazsi nez chorvatsko

andrea
andrea
1 měsíc
Reply to  Josef

Byl jsi na Mácháči,tam opravdu je to skoro zdarma ses zbláznil drahé jak pes.

Koto
Koto
1 měsíc

Samozrejme aj to sa môže stať, na druhej strane v bežných reštauráciach nie sú také ceny ako tu píše.

Petr
Petr
1 měsíc

Lidi nejezděte do Chorvatska, je tady draho,stejně jako u nás, je tady teplo stejně jako u nás, je tady nádherné moře, stejné u nás nenajdete!

Jan Hus
Jan Hus
1 měsíc

Co to je za blbost, to jste vylezli z jeskyne? Za 4kila jidlo neni nic vyjmecneho ani v cesku, jedete mezi srbsky deme*ty tak si to zaplatte nebo zustante doma a mate klid

Karel
Karel
1 měsíc

S Chorvatskými restauracemi mám také špatné zkušenosti – nejde jen o vysoké ceny, ty lze najít na jídelním lístku, ale navíc se nás opakovaně snažili okrást, kdy nám na eura vracely kuny – ale ve “speciálním kurzu” a divili se, že to umíme spočítat sami. A další zkušenost: naopak jak ceny, tako ochota byla zcela jiná v Černé hoře.

Bohumila
Bohumila
1 měsíc

Tohle se nám stalo vloni v autobuse, účtoval si 2krát a na nazpátek jiný tu samou cestu(linku) předražené jízdné. To jediné co dělá skvrnu a navíc šmedy najdete i u nás a né málo!!!!!

Marie
Marie
1 měsíc

Dobrý den, možná si pán měl uvědomit, že sedí v kavárně v luxusním hotelu. Tento článek je opravdu zavádějící a pitomý. Jděte na club sendvič do Prahy do Imperiálu a zaplatite to samé. Do hospody bez peněz nelez nebo si najdi Mc Donald a dej si hamburger za tři pětky. Tyto články mě opravdu dostávají.

Václav
Václav
1 měsíc
Reply to  Marie

Svatá pravda

Iris
Iris
1 měsíc
Reply to  Marie

Je to stejná pitomost jako jiný článek tady, kdy jiný pisálek tvrdí, že týdenní dovolená v Chorvatsku přijde na 200 000Kč – asi se jim při těch vedrech zavařil mozek…

Rostislav
Rostislav
1 měsíc

Ja byl minuly tyden v Dubrovniku a ty ceny jsou jinde no 😀 obed pod 100 kun nejde, i za pivo jsem dal 55 kuna. Kvalita pokulhava

Milan
Milan
1 měsíc
Reply to  Rostislav

Uvědomte si, že jse u moře tak dřepne doma. Ještě dražší cenny jsou v jiných destinacích třeba na Mallorce pivo 7 do 10 euro. Tak sedre doma. Už jste s tím Chorvatskem trapný. V jiných zemích zaplatíte all anclusive. Tak si spočítejte kolik zaplatíte a budete se divit.

Rostislav
Rostislav
1 měsíc
Reply to  Milan

Naučte se nejdřív psát jako normální člověk, když tady chcete někoho poučovat. Píšete jak totální tatar. BTW mě takové země absolutně nezajímají a byl jsem tam z pracovních důvodů 😉 A na Palma de Mallorca jsem byl a znova se tam už nikdy neukážu, nestojí to za to 🙂

Karel
Karel
1 měsíc

A tu účtenku samozřejmě ukázat nemůžete. 😂😂😂

Milena Hromková
Milena Hromková
1 měsíc
Reply to  Karel

Tady na Bolu stojí pivo 36 kun, takže je možné, že v Dubrovníku víc. Jinak restaurace jsou tady plné lidí , tak to asi nebude tak horké. Podrazili určitě, ale to i u nás a pokud na to nemám tak do hospody nelezu a koupím si v pekárně burek.

Iris
Iris
1 měsíc
Reply to  Karel

No jasně, že nemůžou… 😀
Však proč tolik kničí? Vždyť do Chorvatska prý jezdí jenom socky, ne?
Mamlasi jedou – Istria, Rijeka, Zadar, Šibenik, Split, Makarska riviera, Dubrovnik, atd. – to jsou všechno oblasti, kde je turistů v pysk a podle toho vypadají i ty ceny – oni by šli v Praze do restaurace v centru nebo v Krkonoších a čekali by, že se tam nají “za lidovku” ? Jen ať jedou jinam 😀