Ihned musíte vyhodit tento čaj. Kupovali ho všichni. To snad není možné, co se v něm našlo

Některé obchodní řetězce v České republice mají skutečně závažné problémy nejen s kvalitou potravin, které prodávají, ale dokonce i jejich základní bezpečností. Například Kaufland najíždí začátkem tohoto roku na opravdu nepříjemnou sérii.

Další vážný případ

Před pár dny informovala Státní zemědělská a potravinářská inspekce o tom, že v bio těstovinách prodávaných pod jeho značkou nalezla pořádnou porci námelových alkaloidů. A sotva na to zákazníci mohli stihnout zareagovat, už je tady další případ.

A jde opět o výrobek prodávaný pod privátní značkou k Classic. Tentokrát je to opravdu oblíbený kousek, protože jde o mátový bylinný čaj, který se v tomto ročním období prodává skutečně ve velkém množství. Kupuje ho takřka každý, a jelikož je tento i cenově výhodný, platí to dvojnásob.

V potravině byl překročen maximální limit pro obsah kontaminujících látek – pyrolizidinových alkaloidů,uvedla k tomu Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Tedy opět se v potravině prodávané v Kauflandu, která pro něj navíc byla vyrobena, objevily alkaloidy. Náhoda? Asi ano, ale velmi znepokojující.

Foto: Potraviny na pranýři

Čaj hlavně nepijte

Zcela konkrétně jde o výrobek K Classic Mátový bylinný čaj Peppermint, a to prodávaný v podobě čajových sáčků v papírové krabičce potažené fólií. Hmotnost výrobku je 56,25 gramů a datum minimální trvanlivosti potom květen 2025.

Čtěte také: Nový obchodní řetězec v Česku. 99 % jsou české potraviny za nízké ceny. Tak a je to tady, Lidl a Kaufland mají problém

Pakliže jste si tedy čaje nakoupili ve větším množství a ještě je nestihli zkonzumovat, měli byste se jich co nejrychleji zbavit. V žádném případě je ale nepijte. Dodejme ještě, že výrobcem produktu je polská společnost Mokate.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Dalkoz
Dalkoz
3 měsíců

Fuj matana ale nekdo to rad 😃😉 tak si da pozor.