Lékaři prozradili, kolikrát měsíčně mají muži ejakulovat. Snižuje to riziko rakoviny

Jedno známo pořekadlo říká, že všeho moc škodí. Překvapivě to ale neplatí v případě sexuálního vyvrcholení. Vědci z Harvardovy univerzity zjistili, že častá ejakulace u mužů snižuje riziko rakoviny prostaty. Ta je přitom velkým strašákem všech mužů. Patří mezi nejčastější typy rakoviny u tohoto pohlaví.

Studie vědců z Harvardu, kterou publikoval časopis European Urology, se účastnilo velké množství mužů. Jde o 31 925 dobrovolníků, kteří v průběhu dvaceti let vyplňovali dotazníky týkající se jejich ejakulace. Výsledky ukázaly statisticky velmi významné snížení výskytu rakoviny prostaty u mužů, kteří hojně ejakulovali.

Vědci zjistili, že muži, kteří v průběhu měsíce častěji dosahují vyvrcholení, mají menší riziko vzniku rakoviny prostaty než ti, kteří ejakulaci tak často nemají. Podle výzkumu by muži měli vyloučit semeno minimálně 21krát měsíčně. “Tato zjištění poskytují další důkazy o prospěšné úloze časté ejakulace v průběhu dospělého života,” uvádějí vědci.

Nejde přitom o první výzkum, který spojil masturbaci či častý sex s nižším rizikem rakoviny. Už v roce 2003 vedli australští vědci rozhovor s více než tisícovkou mužů trpících rakovinou prostaty a 1250 muži bez sexuálních návyků. Zjistili, že v případě těch, kteří ve věku 20 až 50 let nejvíce ejakulovali, byla rakovina nejméně pravděpodobná. “Je to hypotéza o stagnaci prostaty. Čím více vyplachujete kanály, tím méně tam toho bude zůstávat a poškozovat buňky, které ji lemují,” uvedl Graham Giles z Victoriiny rady pro rakoviny v Melbourne, který výzkum vedl.

Foto: Shutterstock, zdroje: New Scientist, European Urology

Autor: Petr Vavrenka

Stálý redaktor magazínu AAzdravi.cz. Celý život se zajímá o zdravý životní styl, jehož efekt na spokojený život ho nepřestává fascinovat.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Milda
6 dní

Čím častěji,tím lépe.

pjpj
pjpj
6 dní

Tak to je dobré já proplachuji rád a často 😉