Nehorázné ceny u moře. Restaurace zkouší hrozné triky, pivo i za 1700 korun

Turisté z řady evropských letních destinací hlásí, že zde ceny vzrostly zcela neuvěřitelně. Standardem je plošné zdražení o desítky procent, avšak najdou se i vyslovené turistické pasti. Obvykle jde o restaurace, které se snaží své zákazníky doslova oškubat.

Podnikatelé to zkouší

Takový případ se odehrál na řeckém ostrově Mykonos. Ačkoliv můžeme slýchat, že oproti jiným evropským zemím je v Řecku poměrně levně, protože zde stále působí dozvuky ekonomické krize a lidé jsou zde rádi za každou tržbu, rozhodně to neplatí všude.

Například plážový podnik DK Oyster Bar se zřejmě rozhodl soutěžit v kategorii nejdražších barů na světě. Poukázaly na něj dvě americké turistky, které jeden z naháněčů doslova přemluvil, aby vzali místo u jednoho stolku a daly se něco na posilnění. Ostatně, proč ne, řekly si.

Turistky se nijak zvlášť neomezovaly a dosud měly na ostrově pozitivní zkušenosti. A tak si rovnou objednaly dva drinky a talíř krabích nožiček, aniž by se předem podívaly do jídelního lístku. Samozřejmě měly za to, že zaplatí obvyklou cenu, která může kolísat o pár desítek procent, což vzaly v potaz.

Foto: Shutterstock

Klamání zákazníků

Když jim ale číšník přinesl účet, myslely si nejprve, že udělal chybu. Celková útrata totiž činila 520 euro. Navíc zde bylo připočteno povinné spropitné ve výši 80 EUR. Celkově tak měly ženy za malé občerstvení zaplatit 16 tisíc korun.

Pochopitelně se zaplatit zdráhaly, avšak obsluha jim pohrozila přivoláním policie s tím, že si drinky objednaly a taková je jejich cena, kterou si měly předem zjistit. Turistiky tak po chvíli váhání zaplatily, ovšem rozhodly se, že si to nenechají líbit. Na podnik proto podaly žalobu.

Evidentně nejsou samy, kdo naletěl. Letmý pohled na recenze DK Oyster Baru na Google dávají tušit, že je zde velký problém. Celkové hodnocení činí pouhých 2,1 bodu z 5 možných, což se vidí málokdy. Jednotlivé recenze potom takřka svorně poukazují na nehorázné ceny, kdy například za jedno pivo dáte 70 euro, tedy více než 1700 korun.

Řada lidí se přitom o ceny zajímala, avšak byli uvedeni v omyl. Podnik uvádí různé ceny, přičemž malým písmem dodává, že platí jen za určitých podmínek apod.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
12 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Patrik
Patrik
1 rok

No vidíte, my jsme právě na Sicílii. Pivo v restauraci 2 euro, hlavní chod od 5 euro. A do moře mužů bez bot, ne jako v Chorvatsku.

Asew
Asew
1 rok

Tolik asi k té “jednotné Euróóópě” :DDD ČEZ si masti kapsu na občanech, turisty odíraji všude jak mohou, atd atd….. :DDD

Bohuslav
Bohuslav
1 rok

jestli je někdo líný přečíst nápojový a jídelní lístek, tak ať se nediví. A že je někde dráž než v putyce na vesnici nebo na sídlišti ? Tak tam nejezděte a seďte doma u ČT

Ondřej
Ondřej
1 rok

Teď se odtud vracím! Co tohle je? Vše bylo perfektní a nikdy mě nikdo nechtěl napálit! Naopak, každý den jsem zašel na drink do jedné restaurace, obsluhující pan mě 4 den přinesl tento drink zdarma a já si říkám, stane se mě to někdy u nás?????

Bohuslav
Bohuslav
1 rok

je zajímavé, že každý co se vrátí z Chorvatska mluví o tom, že je tam levněji než v ČR

Josef Zach
Josef Zach
1 rok
Reply to  Bohuslav

Blbě, byl jsi tam někdy??

Bohuslav
Bohuslav
1 rok
Reply to  Josef Zach

chorvatsko je mi odporné, byl jsem tam 2x z donucení a už nikdy víc. Za stejné peníze jako jinde minimum muziky

Iris
Iris
1 rok
Reply to  Bohuslav

Evidentně Chorvatsko vůbec neznáte – pokud jste byl na místech jako je Makarská riviéra apod., tak to plně chápu – nic horšího není.

Miroslav Horák
Miroslav Horák
1 rok
Reply to  Bohuslav

Nemáte pravdu, záleží na místě pobytu. Např. nyní v Dubrovníku: Trojúhelníček pizzy 30 kun. Vážně přes 100 Kč? Ano. Na hlavní jídlo je určitě třeba počítat kolem 200 kun. Vstup na hradby 250 kun. Jakože přes 800 Kč za jednoho? No jo, Dubrovník. Pět a půl hodiny parkování? 270 kun. Skoro 900 Kč??? Nee? Ale jo. Lanovka na vyhlídku nad městem a zpět? 200 kun. Výlet na ostrůvek Lokrum? Loď (odhaduji minimálně 150 kun zpáteční jízdenka) a vstupné 200 kun k tomu. Nebo se můžete za 200 kun i se vstupným nechat převézt ze starého města, pak však musíte připočítat… Číst vice »

Bohuslav
Bohuslav
1 rok

proč jsi tam jel ?

Iris
Iris
1 rok

Mimo sezonu je skoro všechno levnější – taky je mnohem méně lidí. Ano, bohužel velmi záleží na místě pobytu. Dubrovník je krásný, ale přecpaný i mimo sezonu a i ceny zůstávají v podstatě stejné. Jak to chodí jinde na pobřeží, nevím, protože už léta jezdíme na ostrovy (jižní), a to je úplně jiné Chorvatsko. Přijde na to, co od dovolené čekáte – většinou dostanete mnohem míň, než si představujete – ale ta realita vás dožene všude. Na dovolené nic nepřepočítávám na koruny – beru to tak, že jedu do nějakého státu za určitým účelem a podle toho se chovám –… Číst vice »

Iris
Iris
1 rok
Reply to  Bohuslav

Ničím tady se nedá řídit – max je možné to brát jako inspiraci – v tom lepším případě, jinak jsou tyhle články, které se většinou párkrát opakují, dobré tak leda na zasmání.