Potraviny, které ochlazují tělo a zabraňují pocení. Tyto doporučil odborník

Některé potraviny ochladí tělo a zabrání nadměrnému pocení. Podívejte se, které potraviny jsou podle odborníků vhodné v horkých dnech během léta.

S rostoucími teplotami přichází častý problém s nadměrným pocením. I když nám mohou klimatizace, větrák nebo studený nápoj přinést dočasnou úlevu, některé potraviny nám mohou dlouhodobě pomoci čelit nepříjemnému zvýšenému pocení. Podle odborníka na výživu a wellness Avni Kaul, nám určité potraviny pomohou lépe zvládnout horka, jak uvádí indianexpress.com. Stačí změnit jídelníček a vybrat si ty správné potraviny.

Dostatečný pitný režim

Na dostatečný pitný režim rozhodně nezapomínejte. Během dne mějte láhev s čistou vodou bez bublin stále před očima a pravidelně pijte. Do příjmu tekutin se počítá i ovoce a zelenina s vysokým obsahem vody, jako je květák, špenát, brokolice, meloun, pomeranče, jahody, okurky či hrozny.

Potraviny s vysokým obsahem vápníku

Vápník je důležitý minerál, který reguluje naši tělesnou teplotu a pomáhá potlačovat nadměrnou tvorbu potu. Abyste si zajistili denní dávku vápníku, přidejte si do ranních cereálií mléko nebo bílý jogurt, přidejte lněná a sezamová semínka i mák a k obědu si dopřejte neochucený bílý tvaroh. Díky těmto potravinám se nebudete tak potit.

Potraviny bohaté na hořčík

Zejména mandle jsou skvělým zdrojem hořčíku, zlepšují trávení a posilují imunitní systém. Další potraviny bohaté na magnesium jsou dýně, špenát a sójové boby.

Potraviny s vysokým obsahem draslíku

Vyšší množství draslíku obsahují třeba banány. Draslík je elektrolyt, který nám pomáhá udržovat správnou hydrataci v těle. Vhodné jsou i sušené meruňky a švestky, brambory, hrách, vlašské ořechy, rozinky či špenát.

Foto: Shutterstock

Doplňte důležité vitamíny

Batáty nebo také sladké brambory jsou bohaté na důležité vitamíny a mají schopnost uklidnit nervy, snížit stres i krevní tlak, což pomáhá snižovat i nadměrné pocení.

Přidejte vlákninu

Oves je bohatý na vlákninu, má nízké množství tuku, na dlouho zasytí a tělo jej snadno stráví. Nemusí vyvinout tolik energie, aby ho odbouralo a zabrání pocení.

Doplňte antioxidanty

Zelený čaj má skvělé uklidňující účinky díky přítomnosti antioxidantů, které současně pomáhají ochladit náš nervový systém a snižovat množství tvořeného potu.

Foto: Shutterstock, zdroj: indianexpress.com

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments