Při zapnutí pračky je nutné udělat jednu věc. Šetřím tak 5000 korun každý rok

V dnešní době neustálého růstu cen energií hledají mnohé domácnosti způsoby, jak efektivně snížit svou spotřebu. Ukážeme vám, jak s několika jednoduchými tipy pro praní můžete ušetřit tisíce korun každý rok.

Maximální využití bubnu

 Správné plnění bubnu pračky je zásadní pro kvalitní a úsporné praní. Přetížený buben může způsobit nerovnoměrné praní a vyšší spotřebu energie. Doporučuje se nechat mezi prádlem a stěnou bubnu místo alespoň na vložení ruky. Navíc, pračky s energetickou třídou A v kombinaci s ECO programem vám nabídnou nejlepší úsporu.

Pračky pro větší objem prádla

Pro větší rodiny je investice do pračky s větším bubnem výhodná nejen z hlediska komfortu, ale i z hlediska nákladů. Schopnost vyprat větší množství prádla najednou může výrazně snížit vaše roční náklady na praní.

Tipy pro úsporné praní

Efektivní praní nezávisí jen na samotné pračce, ale i na vašem přístupu. Pro úsporu energie a peněz doporučujeme používat kvalitní prací prostředky, které dobře pracují i při nižších teplotách. Zároveň je vhodné zvolit kratší programy s nižší teplotou a menším počtem otáček při ždímání. Silně znečištěné kusy je dobré namáčet před praním a fleky ošetřit odstraňovačem skvrn. Dále omezte množství pracího prostředku a pravidelně udržujte čistotu pračky, včetně čištění filtru a těsnění. Dodržováním těchto doporučení můžete snížit svou spotřebu energie, prodloužit životnost svého spotřebiče a zároveň ušetřit peníze.

Foto: Shutterstock

Správná údržba pračky

Dalším důležitým aspektem úsporného praní je výběr a správná údržba pračky. Moderní pračky jsou často vybaveny senzory, které optimalizují množství vody a energie v závislosti na množství a typu prádla. Je vhodné sledovat technologické inovace a přemýšlet o investici do nového spotřebiče, pokud je vaše pračka starší model.

Tím můžete dosáhnout ještě větších úspor. Kromě toho pravidelná kontrola a údržba, například odvápnění pračky, mohou předcházet poruchám a prodloužit životnost vašeho zařízení. V konečném důsledku je klíčem k úspornému praní kombinace správného zařízení, vhodných postupů a osvědčených metod.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Jiřina vallova
Jiřina vallova
10 měsíců

Teda nevím jakou věc,nic jsem se nedozvěděla.to ostatní znám.