První projevy žaludečních vředů. Všimněte si jich dříve, než prasknou

Loading...

Žaludeční vředy nejsou kdovíjak příjemná záležitost, ba spíše naopak. Často nazývané peptické vředy totiž dokážou pěkně znepříjemnit život. Žaludeční se jmenují z toho důvodu, že nejčastěji vznikají ve sliznici žaludku, objevit se ale mohou i v tenkém střevě nebo v jícnu.

Žaludeční vředy bolí. Hodně!

Kdo někdy měl tu čest mít ve svém těle žaludeční vředy, ten by nám jistě potvrdil, že je to opravdu bolestivá záležitost. Vznikají tehdy, kdy se poškodí nebo zmenší silná vrstva hlenu chránícího náš žaludek před trávicími šťávami. Pakliže se vrstva hlenu sníží, trávicí kyseliny si “ukusují” z tkáně sliznice žaludku.

Mezi nejčastější příčiny vzniku podle odborníků patří nerovnováha mezi trávicí tekutinou v žaludku a trávicí tekutinou v dvanáctníku. Další příčinou může být infekce způsobená bakteriemi Helicobacter pylori. Zmínit můžeme i překyselení žaludku.

Jak se žaludeční vředy projevují?

U žaludečních vředů je velmi důležité. aby byly odhaleny včas. Pakliže se totiž nezačnou léčit, může trávicí kyselina začít ničit i stěny žaludku, což by mohlo následně způsobit jeho perforaci a následné krvácení.

Mezi nejčastější projevy žaludečních vředů patří:

  • pálení žáhy
  • nadýmání
  • nevolnost
  • bolest v žaludku

Pálení žáhy

Pálení žáhy může a nemusí být projevem žaludečních vředů, může se jednat o příznak refluxní choroby jícnu, nicméně vždy může naznačovat, že něco není v pořádku.

Nadýmání

Nadýmání patří k počátečním projevům žaludečních vředů, je často doprovázeno bolestmi břicha nebo nepříjemným pocitem plnosti. Objevit se může i silné nucení na říhání.

Nevolnost

I nevolnost patří k příznakům celé řady jiných zdravotních obtíží, mezi které ale můžeme zařadit i žaludeční vředy. Projevovat se může náhle i opakovaně, může trvat krátce i přetrvávat delší dobu.

Bolest v žaludku

Příznak, který rozhodně není na místě podceňovat nebo zlehčovat, je bolest v oblasti žaludku. Objevovat se může kdekoli od hrudního koše až po břicho, někdo ji popisuje jako tupou, jiný zase jako bolavou, další ji popisuje jako nepříjemné pálení.

Mohlo by vás zajímat

Loading...

Autor: Nikol Bláhová

Jsem milující maminka malé princezny a zároveň kreativní duše, která ráda skrze své články předává čtenářům nové a zajímavé informace. Vystudovala jsem IT, ale má životní cesta se měla ubírat směrem psaní. Mým snem je napsat knihu - a nejen jednu. Zdraví má každý z nás jen jedno, proto bychom o sebe měli pečovat s láskou, budu ráda, když se díky mým článkům dozvíte něco užitečného.

6
Komentujte

avatar
3 Komentářová vlákna
3 Odpovědi ve vlákně
0 Sledující
 
Nejsledovanější komentář
Nejžhavější komentářové vlákno
4 Autoři komentářů
LiborPepaJanaondřej Autoři posledních komentářů
  Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?  
Upozornit na
Libor
Host
Libor

Žáha mne pálí 30 let.Vředa mám prý zahojeny.
Beru 8 let Helicid,denně.Mám klid,ale zlomil jsem si ruku.Na letáku je uvedeno,že při dlouholetém
užívání dochází k odvápnění kosti.Takže jak z toho ven?

ondřej
Host
ondřej

Mě připadá ,že lékaři jsou jen pro vyvolené.Pokud mu v obálce nepostrčíte minimálně 10 tis aby kolem vás začal skákat tak jak pískáte.Jinak vás vylifruje z ordinace sviňským krokem.A nedej bože takovýmu studovanýmu člověku říci ,že jste si něco diagnostikoval na internetu.

ondřej
Host
ondřej

tak vředy asi teda nemám podle tohoto článku a na gastro asi nepůjdu.Poněvadž už 4 roky lítám po doktorech se sračkou jako bič.2x mě dělali kolono, jaterní a krevní testy v pořádku.Už jsem s toho vážně na nervy .Nažeru se a za 6 hodin mě z prdele teče voda.Asi to je s těch šmejdů co jíme a to si s těch svinstev vybírám jen to nejlepší.Hlavně že má všechno nazdobený a krásně nafocený obal a vevnitř je ošizená jedovatá sračka

Jana
Host

To spíš vypadá na Crohnovu chorobu, nebo na intoleranci lepku. Nebo to můžete mít z nervů. Psychika taky dělá hodně, pokud jste z lékařského hlediska zdravý….

ondřej
Host
ondřej

Léčím se 15 let s nervy a psychiatrie v čr taky stojí za hovno a do toho mě uhnala před 5-ti lety ženská s nezvladatelnou 6-ti letou holkou.Takže nervy na dranc.Ale přece doktor by Chronovu chorobu nebo alergii na lepek po tak rozsáhlých vyšetřeních měl odhalit.Já už prakticky nejím jídlo vidím jako nepřítele

Pepa
Host
Pepa

Syndrom dráždivého tračníku