Řekni, jakou krevní skupinu máš a dozvíš se, jakým jsi člověkem aneb Poznejte lidské vlastnosti podle typu krve

Krevní skupiny představují určitou genetickou predispozici, která může mít vliv na naše zdraví. Mnohé národy a filozofie také věří, že krevní skupina předurčuje i naše vlastnosti a charakter naší osobnosti. Jak je to vlastně s krevními skupinami?

I když není k dispozici mnoho vědeckých studií, které by přímo potvrdily fakt, že lidé se stejnou krevní skupinou sdílí podobné vlastnosti, i tak byly mezi nositeli stejné krevní skupiny vysledovány podobnosti. Možná se v charakteristikách také poznáte.

Krevní skupina 0

Krevní skupinu 0 má u nás asi 30 až 35% lidí. Její nositelé jsou otevření, působiví, vášniví a lehce se nechají zaujmout a nadchnout vším a všemi kolem. Jsou rozenými vůdci a mají rádi vše pod kontrolou. Málokdo se jim dovolí oponovat. Vyhledávají nové výzvy a projekty. Rádi se učí novým věcem. Neudrží peníze, často utrácejí za hlouposti a snadno spadnou do dluhů. Jsou také žárliví, někdy až nezodpovědní, vychloubační a někdy mají až nezdravé sebevědomí.

Krevní skupina A

Krevní skupinu A má u nás přes 45 % lidí. Její nositelé mají pevný charakter, drží své slovo, jsou zodpovědní a dá se jim důvěřovat. Jsou loajální k rodině, přátelům, firmě i zaměstnavateli, a jsou to spolehliví pracovníci. Jsou klidní, vyrovnaní a seriózní. Jsou ale introvertní, hodně se kontrolují a záměrně potlačují své skutečné emoce, které nedávají najevo. Málo kdy poznáte, co si skutečně myslí. Nesvědčí jim alkohol, který jim škodí po fyzické i psychické stránce.

Krevní skupina B

Krevní skupinu B má u nás asi 15 až 20 % lidí. Její nositelé jsou energičtí, vitální, všestranní, veselí, optimističtí, velmi aktivní a mají široké spektrum zájmů. Působí dojmem vzdělaného člověka s obrovským rozhledem a v kolektivu bývají velmi oblíbení. Podle hesla: „9 řemesel a 10. bída“, je ale právě jejich velké množství koníčků brzdí, aby skutečně uspěli v jednom oboru. Chybí jim cílevědomost a disciplína, což vede k frustraci. Bývají sobečtí, líní, netrpěliví a výbušní.

Krevní skupina AB

Krevní skupinu AB má u nás asi 5 až 7 % lidí. Její nositelé bývají často rozpolcení a nejednotní v tom, kým ve skutečnosti jsou. Mísí se v nich charakteristiky dvou předchozích krevních skupin. Budí dojem rozdvojené osobnosti, jednu ukazují navenek a druhou nechávají odhalit jen těm nejbližším. Jsou velmi spolehliví, zodpovědní, ochotní pomoci a důvěryhodní. Na lidi kolem sebe mají ale příliš vysoké nároky, jsou velkými kritiky, čímž umí dost necitelně zraňovat jiné.

Foto: Shutterstock

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
19 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Zdeněk
Zdeněk
5 dní

Větší blbost jsem nečetl,manželka má nulu a jediný co na ni sedí je,že neudrží peníze a kupuje hovadiny.Ostatní popsané věci se ji vyhli obloukem.

ken
ken
5 dní
Reply to  Zdeněk

No to že neudrží prachy a rozhazuje dělá 90% ženských asi tak.

Bronislava
5 dní

Vše na moji krevní skupinu sedí,až na poslední tři věty….Neudrží peníze atd.

Jiří Dvořáček
Jiří Dvořáček
5 dní

Na charakter má vliv 1000 faktorů. Je to nesmysl, jako strava podle krevnách skupin. Mimo jiné krevních skupin jsou stovky. Příští téma: Podle teploty parní lokomotivy stanovit dobu odjezdu vlaku. Jirka

Zdeněk
Zdeněk
5 dní

Ale vždyť horoskopy jasně říkají, že lidských charakterů je přesně 12, jak to, že jsou tu najednou jen čtyři? 🙂 🙂 🙂

Matěj
Matěj
5 dní

A jakou skupinu mají bonzáci, úchyláci a vůbec celkově záporné charaktery ? To co je v článku je blábol, protože zahrnuje krevní skupiny 100% lidí a podle článku jsou všichni úplně super.

Irena
5 dní

Na mě to pasuje tak na 50% 🙂

petr
petr
5 dní

Láry fáry!!! 🙂 🙂

Jiří
Jiří
5 dní

Co bude příště? „Řekni, jaké číslo bot máš a dozvíš se, jakým jsi člověkem“?

sebejka
sebejka
5 dní
Reply to  Jiří

tak přesně na to čekám…:-D

Josef R
Josef R
5 dní

No to je asi stejná 3,14čovina, na kterou se dá spolehnout stejně jako na horoskop a věštění z křišťálové koule!

jenicek54
jenicek54
5 dní

po třech operacích srdce mi to nějak uniklo