Řekni, jakou krevní skupinu máš a dozvíš se, jakým jsi člověkem aneb Poznejte lidské vlastnosti podle typu krve

Krevní skupiny představují určitou genetickou predispozici, která může mít vliv na naše zdraví. Mnohé národy a filozofie také věří, že krevní skupina předurčuje i naše vlastnosti a charakter naší osobnosti. Jak je to vlastně s krevními skupinami?

I když není k dispozici mnoho vědeckých studií, které by přímo potvrdily fakt, že lidé se stejnou krevní skupinou sdílí podobné vlastnosti, i tak byly mezi nositeli stejné krevní skupiny vysledovány podobnosti. Možná se v charakteristikách také poznáte.

Krevní skupina 0

Krevní skupinu 0 má u nás asi 30 až 35% lidí. Její nositelé jsou otevření, působiví, vášniví a lehce se nechají zaujmout a nadchnout vším a všemi kolem. Jsou rozenými vůdci a mají rádi vše pod kontrolou. Málokdo se jim dovolí oponovat. Vyhledávají nové výzvy a projekty. Rádi se učí novým věcem. Neudrží peníze, často utrácejí za hlouposti a snadno spadnou do dluhů. Jsou také žárliví, někdy až nezodpovědní, vychloubační a někdy mají až nezdravé sebevědomí.

Krevní skupina A

Krevní skupinu A má u nás přes 45 % lidí. Její nositelé mají pevný charakter, drží své slovo, jsou zodpovědní a dá se jim důvěřovat. Jsou loajální k rodině, přátelům, firmě i zaměstnavateli, a jsou to spolehliví pracovníci. Jsou klidní, vyrovnaní a seriózní. Jsou ale introvertní, hodně se kontrolují a záměrně potlačují své skutečné emoce, které nedávají najevo. Málo kdy poznáte, co si skutečně myslí. Nesvědčí jim alkohol, který jim škodí po fyzické i psychické stránce.

Krevní skupina B

Krevní skupinu B má u nás asi 15 až 20 % lidí. Její nositelé jsou energičtí, vitální, všestranní, veselí, optimističtí, velmi aktivní a mají široké spektrum zájmů. Působí dojmem vzdělaného člověka s obrovským rozhledem a v kolektivu bývají velmi oblíbení. Podle hesla: „9 řemesel a 10. bída“, je ale právě jejich velké množství koníčků brzdí, aby skutečně uspěli v jednom oboru. Chybí jim cílevědomost a disciplína, což vede k frustraci. Bývají sobečtí, líní, netrpěliví a výbušní.

Krevní skupina AB

Krevní skupinu AB má u nás asi 5 až 7 % lidí. Její nositelé bývají často rozpolcení a nejednotní v tom, kým ve skutečnosti jsou. Mísí se v nich charakteristiky dvou předchozích krevních skupin. Budí dojem rozdvojené osobnosti, jednu ukazují navenek a druhou nechávají odhalit jen těm nejbližším. Jsou velmi spolehliví, zodpovědní, ochotní pomoci a důvěryhodní. Na lidi kolem sebe mají ale příliš vysoké nároky, jsou velkými kritiky, čímž umí dost necitelně zraňovat jiné.

Foto: Shutterstock

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
19 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Zdeněk
Zdeněk
11 dní

Větší blbost jsem nečetl,manželka má nulu a jediný co na ni sedí je,že neudrží peníze a kupuje hovadiny.Ostatní popsané věci se ji vyhli obloukem.

ken
ken
11 dní
Reply to  Zdeněk

No to že neudrží prachy a rozhazuje dělá 90% ženských asi tak.

Bronislava
11 dní

Vše na moji krevní skupinu sedí,až na poslední tři věty….Neudrží peníze atd.

Jiří Dvořáček
Jiří Dvořáček
11 dní

Na charakter má vliv 1000 faktorů. Je to nesmysl, jako strava podle krevnách skupin. Mimo jiné krevních skupin jsou stovky. Příští téma: Podle teploty parní lokomotivy stanovit dobu odjezdu vlaku. Jirka

Zdeněk
Zdeněk
11 dní

Ale vždyť horoskopy jasně říkají, že lidských charakterů je přesně 12, jak to, že jsou tu najednou jen čtyři? 🙂 🙂 🙂

Matěj
Matěj
11 dní

A jakou skupinu mají bonzáci, úchyláci a vůbec celkově záporné charaktery ? To co je v článku je blábol, protože zahrnuje krevní skupiny 100% lidí a podle článku jsou všichni úplně super.

Irena
11 dní

Na mě to pasuje tak na 50% 🙂

petr
petr
11 dní

Láry fáry!!! 🙂 🙂

Jiří
Jiří
11 dní

Co bude příště? „Řekni, jaké číslo bot máš a dozvíš se, jakým jsi člověkem“?

sebejka
sebejka
11 dní
Reply to  Jiří

tak přesně na to čekám…:-D

Josef R
Josef R
11 dní

No to je asi stejná 3,14čovina, na kterou se dá spolehnout stejně jako na horoskop a věštění z křišťálové koule!

jenicek54
jenicek54
11 dní

po třech operacích srdce mi to nějak uniklo